Спеціальні потреби

Китайська влада затримала групу уйгурських «терористів»


Китайські органи влади арештували решту осіб, запідозрених в участі в сутичці з поліцією, в результаті якої в Сіньцзян-Уйгурському автономному районі загинула 21 особа.

Уряд називає інцидент, що стався тиждень тому в переважно уйгурському районі Кашгар, актом релігійно інспірованого тероризму, хоча активісти піддають під сумнів це твердження.

Державні засоби масової інформації повідомляють, що одинадцятьох запідозрених затримано в понеділок. Це в додаток до вісьмох затриманих на місці. Як сказано, поліція конфіскувала ряд «домашнього виробництва вибухових пристроїв», смертельну зброю і прапори «терористів Східного Туркестану».

Поліція Сіньцзян-Уйгурського автономного району твердить, що запідозрені особи належать до створеного у вересні терористичного угруповання, учасники якого дивилися екстремістські відеозаписи і брали участь в заборонених релігійних подіях.

Вони кажуть, що угруповання випробувало вибухівку і планувало вчинити «щось велике» в густо населених частинах Кашгара пізніше цього року, проте подробиць не подано.

Китай твердить, що він має справу з дедалі більшою загрозою з боку екстремістів з переважно мусульманської уйгурської громади, яка хоче створити окрему державу Східний Туркестан.

Багато уйгурів кажуть, що Китай перебільшує загрозу, щоб виправдати велику присутність своєї поліції і дальше спостереження за діяльність мусульманських установ. Дехто також висловлює незадоволення з приводу релігійної і культурної дискримінації, яка є результатом великого напливу етнічних китайців «хань».
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG