Спеціальні потреби

Перша леді Китаю співає на новорічних "вогниках" та носить погони


Перша леді Китаю - співаючий генерал-майор
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:25 0:00

Перша леді Китаю - співаючий генерал-майор

Новий президент Китаю Сі Цзіньпін вперше здійснює офіційний закордонний візит. Минулими вихідними він побував у Москві, де домовлявся про збільшення постачання газу, а днями був на саміті країн БРІКС у ПАР, де так і не змогли створити конкурента Світовому банку. Втім навіть більшу увагу ніж сам Сі Цзіньпін привертає перша леді Китая, Пен Ліюань, 50-річна співачка, учасниця китайський новорічних «Вогників» та – за поширеною колись і у Радянському союзі традицією є генерал-майором армії.
У соціальних мережах розійшлась фотографія Пен Ліюань під час виступу перед військами на площі Тяньаньмень у 1989-му році

Щойно зійшовши з трапу літака у Москві, Пен Ліюань опинилась у центрі уваги. Про її наряди заговорили у пресі.

Пен Ліюань не звикати до уваги. У Китаї вона - зірка, чия слава співставна з популярністю у СРСР Пугачової чи Ротару. Перша леді часто виступає у військовій формі. Вона ж бо генерал-майор.

Успіх першої леді за кордоном тішить китайців.

"Вона подобається багатьом простим людям. Вона і раніше була популярна, а тепер її люблять ще більше", - говорить китайська жінка.

Зі славою прийшла і ще більш прискіплива увага до минулого. У соціальних мережах розійшлась фотографія Пен Ліюань під час виступу перед військами на площі Тяньаньмень у 1989-му році - приблизно у час кривавого придушення протестів.

Аналітики зазначають, що Китай має остерігатись створення «культу першої леді» з кількох причин.

"Від неї чекають уваги до регіональних проблем, місцевих культур, поваги до них та навіть заступництва. Люди не хотіли б, щоб вона стала ще одним пропагандистським символом", - говорить Бонні Глейзер з Центру стратегічних та міжнародних досліджень у Вашингтоні.

Пен Ліюань вже підтримала китайських дітей хворих на СНІД. Тепер в цілому світі чекають, як перша леді Китаю буде використовувати свою популярність та статус надалі.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG