Спеціальні потреби

Двоє на вершині. Америка шукає підхід до Сі Цзіньпіна


Америка шукає підхід до Сі Цзіньпіна
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:18 0:00

Америка шукає підхід до Сі Цзіньпіна

Обраний у березні президент Китаю Сі Цзіньпін здійснив свій перший візит до США.

Вже на початку першої зустрічі з китайським лідером президент Обама поквапився запевнити свого колегу, що Сполучені Штати вітають появу на міжнародній арені Китаю, як світового лідера:

«США зацікавлені у тому, щоб Китай продовжував успішно розвиватись. Ми віримо, що мирний, стабільний та процвітаючий Китай на користь не лише самим китайцям, але і всьому світові, а також Сполучним Штатам».

Разом з тим, Барак Обама торкнувся і питань, у яких керівництво обох держав має розбіжності, у тому числі щодо взаємних звинувачень у торговому протекціонізмі та кібератаках на американські державні сервери з боку Китаю:

«Сполучені Штати домагаються такого міжнародного економічного порядку, коли всі нації гратимуть за однаковими правилами, з вільною та чесною торгівлею, де Сполучені Штати та Китай працюватимуть разом для вирішення таких питань як кібер-безпека та захист інтелектуальної власності».

Вже роками США звинувачують Китай у кібер-шпигунстві, стверджуючи, що ця діяльність координується спеціальним загоном китайської армії.

Щоправда вимагати від китайців триматись подалі від американських урядових та корпоративних серверів у той час, як самі американські урядовці попали під шквал критики за шпигунство над власними громадянами, президенту Обамі нелегко:

«Це складне та важливе питання, але воно ніякого відношення не має до кібер-крадіжок та хакерства».

Зрештою питання прослуховувань та кібер-злочинності не було на першому плані переговорів. Китайський президент намагається взагалі стояти осторонь шпигунських скандалів. Загалом він позиціонує себе як лідера нової якості, а свій імідж будує не без допомоги популярної в народі дружини Пен Люань. Він переклав важливі та дискусійні питання на плечі китайської делегації. Серед питань, на яких зосереджує свою увагу Китай –є перенесення Сполученими Штатами військового фокусу на Південно-Азійський регіон. Пекін бачить у цьому намагання американців послабити роль Китаю, як лідера у регіоні. Ці звинувачення, за словами Майкла Піллсбуррі з Інституту Гадсона, американські офіційні особи послідовно відкидають:
США зацікавлені у тому, щоб Китай продовжував успішно розвиватись. Ми віримо, що мирний, стабільний та процвітаючий Китай на користь не лише самим китайцям, але і всьому світові, а також Сполучним Штатам.
Барак Обама

«У восьми останніх великих промовах, кожний американський урядовець заявив – перенесення військової присутності не має нічого спільного з Китаєм. Проблема лише в тому, що традиційно китайські урядовці бачать в обличчі США гегемона, який, в їх уяві, просто намагається загравати з новою потугою. Мені ж здається, китайці повинні нам повірити».

Інші аналітики не погоджуються з тактикою заперечення. Келлі Керрі з дослідницького інституту «Проект 2049» каже, що такий підхід з Китаєм може не спрацювати:

«Коли ми стверджуємо, що до Китаю наші дії не мають ніякого відношення, вони стають ще більш підозрілими. Ми повинні бути чесними. Так, частково ми обороняємось, тому що наші союзники та друзі в регіоні почувають себе невпевнено відносно поведінки Китаю».

Під час зустрічей у Каліфорнії сторони також торкнулися і північнокорейського питання. Обама попросив Цзіньпіна використати свій вплив на Пхеньян з тим, щоб останній припинив свою провокативну поведінку.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG