Спеціальні потреби

Пекін не визнає ведення кібер-війни проти Америки


Китай не помітив кібер-війни зі США
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:18 0:00

Китай не помітив кібер-війни зі США

В той час, коли американська компанія з комп‘ютерної безпеки Mandiant встановила, що велика кількість кібератак в США походить від уряду Китаю, у Вашингтоні з`явилися побоювання, що США ризикує програти Китаю кібервійну.

Аналітики вказують не те, що китайскі хакери здійснюють все більше атак, яких стає все важче виявити та нейтралізувати. Президент Обама наказав урядовим структурам, які стали жертвами хакерських атак, поділитися цією інформацією з приватними компаніями, а Конгрес розглядає прийняття нового законодавства, що має на меті захистити уразливі фірми.

Американський уряд виявляє та переслідує хакерів по всьому світу. У вівторок американська компанія з кібербезпеки Mandiant заявила, що до низки атак на американські підприємства причетний військовий підрозділ китайської армії, зі штаб-квартирою в Шанхаї. Mandiant каже, що цей підрозділ носить кодову назву АПТ 1, спеціалізується на кібершпигунстві та працевлаштовує сотні хакерів.

Американський конгресмен Майк Роджерс з Комітету Палати представників з питань розвідки вважає, що настав час запроваджувати жорсткі заходи, аби захистити інтереси США:

«Ми перебуваємо у кібервійні. Більшість американців цього не знають. Більшість людей у світі цього також не знають. Але на даний момент ми програємо».

Американський уряд попереджає, що хакери здатні спричинити реальний хаос, пошкодивши електропостачання, завадивши нормальній роботі транспорту чи фінансової системи чи вкравши торгові секрети. У Mandiant говорять, що протягом останніх кількох років хакери АПТ 1 випробовували ці системи на стійкість.

Представник Міністерство закордонних справ Китаю Хонг Лі ці звинувачення відкидає:

«Ми багато разів наголошували, що атаки хакерів є транснаціональними та анонімними. Визначити, звідки вони походять, дуже важко. Ми не розуміємо, наскільки можна довіряти доказам цієї доповіді».

Конгресмен Роджерс є автором законопроекту, який покликаний допомогти американським компаніям захистити свої комп‘ютерні системи, зменшуючи перепони для обміну інформацією між компаніями та з урядом.
«Ми перебуваємо у кібервійні. Більшість американців цього не знають. Більшість людей у світі цього також не знають. Але на даний момент ми програємо».
Майк Роджерс, конгресмен США


Але Мішель Річардсон з Американського союзу громадянських свобод говорить, що застосування цього закону може дозволити компаніям збирати інформацію, яка не має нічого спільного з безпекою:

«Саме зараз це означає знищити всі існуючі закони щодо охорони приватності та дозволити компаніям, які збирають нашу персональну інформацію, обмінюватися нею між собою та з урядом, без будь-яких обмежень чи зусиль охороняти приватність».

Чарльз Ренерт, віце-президент компанії з безпеки «Вебсенс», заявив Голосу Америки, що знайти баланс між приватністю та безпекою інформації в мережі – можливо:

«Ми мусимо вивчати атаки. Ми мусимо зрозуміти природу цих атак. І це рідко коли порушує принципи приватності людей, якщо це зробити правильно».

Хоча законопроект Роджерса не пройшов через Конгрес попереднього скликання, у Вашингтоні зростає побоювання щодо загроз, які несуть кібератаки - як військовій, так і економічній безпеці США. Експерти очікують появи нових ініціатив від законодавців у цій сфері.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG