Спеціальні потреби

Китай вимагає заборонити тайванській делегації прибути на інавгурацію Дональда Трампа


Президент Тайваню Цай Ін Вень
Президент Тайваню Цай Ін Вень

Китай закликає Сполучені Штати унеможливити делегації Тайваню взяти участь президентській інавгурації Дональда Трампа у п’ятницю.

У середу в Пекіні представниця Міністерства закордонних справ КНР оприлюднила заяву з цього приводу. Вона застерегла всіх у майбутній адміністрації Дональда Трампа від будь-яких контактів з тайванською делегацією, кажучи, що це «могло б перешкодити або підірвати» взаємні відносини.

Тайванську делегацію очолює колишній прем’єр.

Китай висловив незадоволення після того, як минулого місяця мав телефонну розмову з тайванським президентом Цай Ін Вень, яка очолює правлячу Демократичну прогресивну партію, що виступає за незалежність острова.

Відносини між Тайванем і континентальним Китаєм припинилися після того, як наприкінці громадянської війни у 1949 році комуністичні сили витіснили націоналістів з континентальної частини. Китай твердить, що Тайвань становить його інтегральну частину, незважаючи на десятиліття самоуправління, і погрожує застосувати силу, якщо він офіційно проголосить незалежність.

Вашингтон формально розірвав зв’язки з Тайванем у 1979 році на користь більшої КНР, яка розвивалася швидким темпом, але втримує тісні культурні й торговельні зв’язки з Тайванем і надає йому військову допомогу.

Новообраний президент Трамп відкрито піддав під сумнів потребу дотримуватися політики «єдиного Китаю».

Дивіться також: Обама приємно здивував прес-секретаря Білого дому під час його останньої прес-конференції

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG