Спеціальні потреби

З Китаю попередили про війну через заяву Тіллерсона щодо майбутньої політики США


Рекс Тіллерсон
Рекс Тіллерсон

Китайський урядовий таблоїд Global Times заявив у редаційній статті, що США довелося б розгорнути війну, щоб добитись виконання ідеї, озвученої претендентом на посаду державного секретаря США Рекса Тіллерсона.

Останній у ході сенатських слухань з приводу завтердження його кандидатури заявив, що хотів би надіслати Пекіну сигнал, що його політику зведення та мілітаризації штучних островів у Південно-Китайському морі буде зупинено.

У відповідь китайські державні ЗМІ заявили в п'ятницю, що Вашингтону довелося б «вести повномасштабну» війну у Південно-Китайському морі, щоб закрити Китаю доступ до тамтешніх островів.

Китай заявляє про свої права на більшість акваторії багатого енергоресурсами Південно-Китайського моря, через яке щороку проходять морські вантажі вартістю у майже 5 трильйонів доларів. На контроль тут також претендують сусідні Бруней, Малайзія, Тайвань та В'єтнам.

Китай провадить політику розгортання військових потужностей на штучно створених островах у Південно-Китайському морі. У відповідь США вдаються до морських та повітряних патрулів поблизу контрольованих Китаєм островів з метою наголосити на праві на вільну навігацію. Це викликає обурення з боку Пекіна.

Дивіться також: Деякі сенатори висловлюють побоювання щодо призначення Тіллерсона держсекретарем США

Деякі сенатори висловлюють побоювання щодо призначення Тіллерсона держсекретарем США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:38 0:00

XS
SM
MD
LG