Спеціальні потреби

Філіппіни звинувачують КНР у будівництві на спірній території


Філіппіни повідомили про виявлення кількох десятків цементових блоків, які можливо, вказують на початок китайського будівельного проекту на спірних коралових острівцях у Південнокитайському морі.

У вівторок Міністерство оборони Філіппін представило знімки з повітря 30 блоків які лежать на скелях у морі, місці напруженого протистояння між китайськими і філіппінськими кораблями протягом останніх місяців.

Представник міністерства сказав, що йому невідома докладна мета проекту, але що до цього місяця можуть причалювати човни. Він також сказав, що це може стати «фундаментом чогось іншого». Поки що не було коментаря з боку Китаю.

Маніла звинувачує Китай у тому, що він насправді від минулого року окупує регіон, втримуючи в ньому розвідувальні та рибальські човни. Філіппіни – одна з кількох країн – сусідів Китаю, яка звинувачує КНР у використанні тактики залякування на захист своїх претензій на величезні морські райони.

Цього року Філіппіни передали суперечку на розгляд Міжнародного трибуналу ООН з морського права. Це розгнівало Китай, який воліє розв’язувати суперечки шляхом прямих переговорів і відкидає посередництво багатосторонніх міжнародних органів.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG