Спеціальні потреби

Китай піддав критиці заяву G7 щодо претензій на морські території


У вівторок Китай піддав гострій критиці країни «Великої сімки» за, як сказано, «безвідповідальні зауваги» про суперечливі територіальні претензії у Східнокитайському і Південнокитайському морях.

У заяві на закінчення саміту «Великої сімки» в Німеччині лідери країн-учасниць висловили занепокоєння з приводу напруження щодо морських територій і закликали всі країни до дотримання міжнародного права.

«Ми рішуче виступаємо проти використання залякування, примусу чи сили, а також будь-яких односторонніх дій, що намагаються змінити статус-кво, такі як великомасштабні будівельні роботи», – говориться у заяві «Великої сімки».

Ці коментарі сприйнято як критику зусиль Китаю створити штучні острови для підтвердження своїх територіальних претензій у Південнокитайському морі.

Міністерство закордонних справ Китаю відкинуло заяву G7 як таку, що «далека від фактів».

Китай освоює острівці і будує злітно-посадкові смуги на островах Спратлі, претензії на які висувають також Філіппіни, В’єтнам, Малайзія, Бруней і Тайвань. Це багатий на природні ресурси район і важливий торговельний шлях.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG