Спеціальні потреби

США і Філіппіни проводять масштабні військові навчання


Китайські будівельні роботи на одному із спірних островів Архіпелагу Спратлі
Китайські будівельні роботи на одному із спірних островів Архіпелагу Спратлі

У понеділок Сполучені Штати і Філіппіни розпочали найбільші за 15 років спільні військові навчання. Їх метою є збільшити військову готовність у регіоні.

Щорічні 10-денні навчання Балікатан, що означає «пліч-о-пліч», цього року вдвічі масштабніші за торішні. В них бере участь приблизно 11 тисяч військових з обох країн. Широкі навчання є частиною програми Pacific Pathways, метою якої є посилити американську військову присутність у регіоні Тихого океану перед лицем швидкого поширення китайських територіальних претензій у Південно-Китайському морі.

Швидкі заходи Китаю щодо встановлення свого контролю над сімома острівцями архіпелагу Островів Спратлі викликала занепокоєння серед інших країн, які також висувають претензії на ці острови, включно з Філіппінами і В’єтнамом.

Президент Барак Обама заявив, що США занепокоєні з приводу того, що Китай використовує «свій вагомий вплив і силу», щоб диктувати свою волю меншим країнам у спірному районі.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG