Спеціальні потреби

Мусульмани Чикаго благодійністю долають стереотипи


У місті Чикаго мусульманська громада благодійною діяльністю намагається подолати існуючі стереотипи та покращити імідж ісламу в очах американців.

Серджіо Делгадо – нелегальний та безробітний іммігрант з Мексики, який живе у Чикаго. Купити медичний поліс він не може. Отже, якщо в нього щось болить, він приходить до безкоштовної клініки, якою оперує Мусульманська громадська мережа, відома за абревіатурою ІМАН.

«Ця клініка дуже важлива для таких людей, як ми, яким більше ніхто не допоможе. І всі тут дуже добрі», - каже Серджіо.

Адіба Хан, яка очолює клініку, а також групу лікарів, медсестер та волонтерів, каже, що коли пацієнти до них приходять, вони дізнаються і про інші можливості отримати безкоштовну допомогу. А також бачать дружніх мусульман.

«ІМАН – унікальна клініка. Це не лише клініка. Вона також є частиною центру розвитку кар`єри, молодіжної програми, культурного та мистецького центру. Вони можуть побачити, що мусульмани – нормальні люди, які живуть нормальним життям, і менше нас бояться» - каже Адіба.

Поруч з клінікою мусульмани та немусульмани відвідують класи кінорежисури. Студенти обговорюють власні проекти зі зйомок фільмів. Ветеран іракської війни Мелвін Лайонс працює над музичним кліпом. Він каже, що йому тут подобається:

«Вони тобі не проповідують, не говорять, що робити, і не вимагають, аби ти став мусульманином. Вони живуть своїм життям та намагаються робити все якнайкраще, сподіваючись, що інші наслідуватимуть їхній приклад».

ІМАН також працює з місцевими крамницями, переконуючи їх продавати здоровіші продукти харчування. ІМАН каже, що ця частина Чикаго – пустеля у сенсі здорової їжі. ІМАН також допомагає колишнім ув’язненим пристосуватися до життя на волі.

Раніше Білал Еванс брав участь в діяльності ІМАН. Тепер він влаштувався до них працювати охоронцем. Еванс працює без вихідних, бо має платити багато рахунків. І він вдячний цій організації за те, що вона допомагає подолати дискримінацію:

«Расизм завжди існуватиме. Так само, як і дискримінація за статевою ознакою чи приналежністю до певного класу. І це ми не можемо змінити за раз. Має бути чимало зусиль багатьох людей. Тут в ІМАН вони намагаються зменшити дискримінацію».

Ндіді Окакпу отримала грант на допомогу ІМАН розширити свою діяльність. Вона пишається тим, як ця група дотримується принципів соціальної справедливості:

«Це абсолютно те, що потрібно цій громаді. Чимало міст з усієї країни та деякі навіть з-за кордону спостерігали за нашою роботою тут, поділяючи наші ідеї та етичні принципи».

Окакпу говорить, що вже вивчається можливість запустити подібні програми у Вашингтоні та Нью-Йорку. А Делгадо, нелегальний мексиканець, каже, що він дуже вдячний за допомогу, яку тут отримує.

Делгадо – католик, але каже, що вже вивчив кілька арабських слів і вітається з мусульманами традиційним Салям алейкум.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG