Спеціальні потреби

Виборча дільниця у Чикаго - одна на українців 10 штатів


Міс Діаспора зве на закордонні виборчі дільниці
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:33 0:00

Міс Діаспора зве на закордонні виборчі дільниці

У генеральному консульстві України в Чикаго триває підготовка до позачергових виборів президента України. Ще від початку передвиборчої кампанії до дипломатичної установи звертаються українці, які прагнуть віддати свій голос за кандидата на найвищу посаду в державі.

Проте, проголосувати зможуть не всі. Якщо виборця немає у списку, потрібно завчасно - а саме до 18 травня - подати документи та відповідну заяву, каже генеральний консул України в Чикаго Андрій Правединк:

«Певна кількість людей, а саме близько 400 чоловік, подали заяви про включення до списку виборців. Тобто на сьогодні кількість громадян, які зможуть проголосувати сягає 6 000 людей».

Проте, для багатьох з них поїздка на вибори вимірюється сотнями кілометрів, адже українське консульство в Чикаго, каже Андрій Правединк, обслуговує громадян не тільки зі штату Іллінойс:

«Консульський округ складається з десяти штатів Середнього Заходу і, безумовно, люди, які проживають у Північній або Південній Дакоті, не завжди мають можливість приїхати і проголосувати».
Якщо виборця немає у списку, потрібно завчасно - а саме до 18 травня - подати документи та відповідну заяву
Андрій Праведник, генеральний консул


Соломія Крунь, Міс Українська Діаспора 2013, студентка одного з коледжів у Чикаго. Як громадянка України дівчина з Чорткова взяла за мету проголосувати за майбутнього президента України і вважає, що Україна потребує голосу діаспори:

«Для мене є дуже важливим проголосувати саме на цих виборах, тому що Україна зараз знаходиться у важкому становищі. І я вважаю, що це є громадянським обов'язком кожного українця прийти на вибори 25 травня».

Зробити ксерокопії, заповнити заяви, витратити свій час на довгу поїздку у центр Чикаго - все це не завадило Емілії Федорівні родом Хмельницького зареєструватися у списку виборців. Вона пояснює важливість для неї участі у виборах:

«Тому що ми хочемо проголосувати, щоб наша Україна була сильна, єдина. Ми хочемо, щоб там був мир, щоб ми там гарно жили, і там живуть наші діти - ми хочемо щоб було все добре».

Паперова тяганина цього разу не лякає діаспорян взяти участь у виборах, бо перемагає бажання допомогти Україні. Українці лише нарікають на закон про вибори президента, який фактично не дає можливості проголосувати всім діаспорянам, бо значна частина з них має прострочені закордоні паспорти, хоча громадянства їм ніхто не відміняв.

Ще у 90-х роках саме українці діаспори, в більшості представники старої еміграції, а одже громадяни США, домоглися відкриття першого на теренах Америки українського консульства. Завдяки так званому «Клубу-500» та громадській діячці Дарії Маркусь 500 українців зібрали по 500 доларів, щоб придбати приміщення для консульства у центрі Чикаго.

Тепер ця будівля, придбана приблизно за чверть мільйона доларів, належить уряду України, а українці діаспори сподіваються, що їх голоси будуть принаймні почуті і враховані.

Дивіться також : Кого обере Китай: Захід чи Росію?
Кого обере Китай: Захід чи Росію?
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:08 0:00

Відео - найголовніше

Луганська філармонія у Львові. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00
XS
SM
MD
LG