Спеціальні потреби

Електричне авто Шевроле Вольт провалило тест на зіткнення


Посадовці з федеральної безпеки США ретельно вивчають причини спалаху вогню в новому авто компанії Дженерал Моторc – Шевроле Вольт. Інцидент стався саме в той час, коли компанія проводила тести на зіткнення.

Тепер в компанії задаються питанням, як це позначиться на подальших продажах цього авто у світі і, що найголовніше, відобразиться на нинішніх власниках цієї моделі?

Однією з найперших власників автомобіля Шевроле Вольт у штаті Іллінойс була компанія «cars.com», яка купила машину вартістю у 40 тисяч доларів для того, щоби її протестувати.

«Ми були одним з перших покупців в країні навіть попри те, що в Чикаго не дуже сприятливий ринок для запуску нових моделей. Ми проїздили на Шеві Вольт взимку, потім усе літо, і отримали досить непогані враження», – говорить виконавчий директор «cars.com» Джо Вайсенфелдер.

Він додає, що компанія була також однією з перших, кому випала нагода випробувати машину на зіткнення. Вже через кілька тижнів, ретельно її відремонтувавши, авто знову їздило по дорогах США і не створювало жодних проблем. Втім, зовсім протилежний результат, після проведення тесту на зіткнення, отримала Національна Адміністрація з безпеки дорожнього руху США, каже Вайсенфелдер:

«Вольт, який на зіткнення протестувала gдміністрація, показав відмінні результати. Але через три тижні його акумуляторна батарея загорілася».

За його словами, у Дженерал Моторc переконані, що вирішити проблему можна дуже просто – замінити після аварії літієвий акумулятор. Втім, жодних деталей про серйозність проблеми не повідомлялося. І саме ця нестача інформації призвела до виникнення припущень стосовно небезпечності цих авто. Джо каже, що це може завдати удару по і без того невеликих продажах Шеві Вольт. Він вказує на відсутність доказів того, що будь-який електричний автомобіль є менш безпечним за ті, котрі їздять на звичайних двигунах. Чимало фахівців з цим погоджуються, серед них – Дон Гіллебранд з Національної дослідницької лабораторії «Арґон»:

«Електричні авто, в цілому, є більш безпечними, менше ламаються, ніж звичайні автомобілі».

Один з хімічних складників, який використовується в акумуляторі Шеві Вольт, був розроблений в дослідницькій лабораторії «Арґон». Наразі там же дослідники перевіряють авто на економність. В «Арґоні» висновки Національної адміністрації з безпеки дорожнього руху не коментують втім, кажуть, що кінцеві результати їх власних досліджень зроблять авто більш безпечним.

«Я не перевіряю автомобілі на безпеку, а радше провожу тестування інших аспектів роботи авто. Наприклад, ми перевіряємо, як поведе себе авто, якщо спробувати вижати з нього максимум. І ми мусимо про це знати, бо саме так ми їх удосконалюємо», – говорить Дон Гіллебранд.

У 2010-му році компанія Дженерал Моторс продала близько шести тисяч авто Шевроле Вольт.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG