Спеціальні потреби

«Помста електричних авто» – історія трансформації автопромисловості у США


У 2009-му федеральний уряд прийшов на допомогу двом корпораціям «Дженерал Моторс» і «Крайслер», надавши їм кредити на мільярди доларів, але з умовою розвивати нові покоління автомобілів. Сьогодні «GM» є лідером автомобільної галуз завдяки виробництву машини, базованої на концепції гібриду. Процес трансформації, який відбувався в автоіндустрії, ліг в основу документального фільму, який недавно вийшов на екрани у Сполучених Штатах.

«Помста електричних авто», – так називається документальна стрічка, що розповідає про трансформацію автомобільної промисловості між 2007-им і 2010-им роками. Режисер Кріс Пейн демонструє зміни на прикладі чотирьох харизматичних чоловіків, які повели цю галузь у новому напрямку у часи економічної рецесії.

«Ми подумали, треба отримати доступ до них і подивитися чим ці хлопці займаються», – Кріс Пейн.

Один з них віце-президент корпорації «Дженерал Моторс» Роберт Латц. Саме він наполягав на будівництві автомобіля на бензиновому та електричному двигунах. Схожу програму компанія закрила 20 років тому. Завдяки його зусиллям світ побачив «Шеві-Вольт».

«Ми обговорювали як «Тойота» випереджає всіх за технологічними і екологічними параметрами, і я сказав: “Чому б нам, принаймні, не зробити електричний прототип”», – зазначає Роберт Латц.

«Шеві-Вольт» з’явився на ринку у грудні 2010-го року. Всього через місяць на міжнародному автошоу у Детройті «Вольт» став «Автомобілем року».

Через Латца, автори фільму знайомлять з молодим мільярдером Ілоном Маском, який заробив свій капітал наприкінці 90-их під час технологічного буму.

Більшість заробленого Ілон вклав у розвиток «Тесли» – першої повністю електричної спортивної автомашини. Поява авто у 2008-му році викликала фурор і великі очікування.

«“Тесла” планує створити тисячі таких автомашин. Допоки кожен автомобіль на дорозі не буде електричним, ми не зупинимося. Це дійсно лише початок початку», – зазначає інвестор Ілон Макс.

Попри великі надії «Тесла» мало що не збанкрутувала. І тільки завдяки інвестиціям «Тойоти», компанія вижила.

На ризик пішов і генеральний директор «Рено-Нісан» Карлос Ґон. Він зробив ставку на успіх моделі «Ліф» – повністю електричного авто, здатного долати 160 кілометрів на одному заряді.

«Ми вважаємо, що це обернеться великими прибутки для компанії. Головне проявити витримку. Це змінить обличчя компанії. Це змінить обличчя бренду. Це змінить, можливо, навіть імідж нашої галузі. Так що на карту поставлено багато», – Карлос Ґон.

Найдивніше те, що після знайомств з титанами автоіндустрії, режисер Кріс Пейн раптом представляє глядачам свого сусіду Ґреґа Аббота під прізвиськом «гаджет»:

«Скільки знаю цю людину, стільки він займається переведенням звичайних авто на електричні. І це робить чимало людей, не тільки він. Таких, як він багато».

Аналітики автопромисловості уже підрахували, продаж електричних авто до 2017-го року сягне 360 тисяч у Сполучених Штатах і мільйон триста тисяч у світі.

Дейв Сімісон і Бетсі Гіні вийшли захоплені після перегляду стрічки:

«Під час перегляду Бетсі витягла свій Ай-Пед і почала дивитися вартість моделі «Ліф», що коштує в районі 25 тисяч. Ціна нормальна, враховуючи, що будеш економити на бензині».

«Я поясню вам, що потрібно. Усе як нам сказали, люди купують автомашину, як тільки сядуть у неї та проїдуться. Мій чоловік просто повинен сісти у неї, він негайно її купить, гарантую», – запевняє Бетсі.

Режисер Кріс Пейн переконаний, що покупці цих авто допоможуть написати наступну главу в автомобільній історії – епоху після бензину.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG