Спеціальні потреби

Конфлікт Росії та НАТО назвали експерти США однією з головних загроз 2017 року


Конфлікт в Україні не є першочерговим безпековим пріоритетом закордонної політики США у 2017 році.

Експерти впливового аналітичного центру «Рада з міжнародних відносин» (Council on Foreign Relations - СFR) віднесли серйозну військову конфронтацію між Росією і країнами-членами НАТО, а також серйозну кризу в Північній Кореї до числа першочергових безпекових пріоритетів США на 2017 рік.

У щорічному «Дослідженні превентивних пріоритетів – 2017» - головні загрози, за якими потрібно стежити в 2017 році - (Preventive Priorities Survey) наводиться сім потенційних джерел конфлікту, ескалація яких може мати серйозні наслідки для національних інтересів США.

Список очолює навмисна або ненавмисна конфронтація між Росією і членами НАТО, викликана агресивною поведінкою Росії в Східній Європі.

Інші найбільш серйозні загрози включають серйозну кризу в Північній Кореї у зв'язку з випробуванням ядерної зброї або міжконтинентальних балістичних ракет, військовою провокацією або внутрішньою політичною нестабільністю; підривну кібератаку на критичну інфраструктуру США, а також теракт на території США або союзної країни з великим числом жертв, здійснений іноземними або доморощеними терористами.

Серед загроз, віднесених авторами до групи, ескалація яких, тим не менш імовірна: зростання насильства і нестабільності в Афганістані, посилення насильницьких зіткнень між Туреччиною і різними курдськими озброєними угрупованнями, а також ескалація громадянської війни в Сирії, викликана посиленням зовнішньої підтримки воюючих сторін, включаючи військову інтервенцію зовнішніх сил.

«З огляду на прихід до влади нової президентської адміністрації, важливо допомогти політикам передбачати і запобігати потенційним кризам, які можуть загрожувати американським інтересам, - заявив провідний автор дослідження Пол Стейрс. - Мета нашого щорічного дослідження - звернути увагу на найбільш ймовірні джерела нестабільності і конфліктів у світі, з тим щоб уряд міг відповідним чином визначити свої пріоритети».

У порівнянні з минулим роком, коли найсерйознішою загрозою вважалася активізація громадянської війни в Сирії, на цей раз автори дослідження знизили рівень впливу цього конфлікту на інтереси США з високого до помірного.

Пріоритет ще низки потенційних конфліктів на 2017 рік відведений до другої за важливістю групи тривожних ситуацій у світі. Серед них: політична нестабільність в країнах ЄС через кризу з біженцями, розкол Іраку через міжконфесійне насильства та «Ісламську державу», посилення напруженості між ізраїльтянами і палестинцями і політичний розпад Лівії. До цієї категорії також входить посилення насильства в Східній Україні між підтримуваними Росією бойовиками та українськими силами безпеки з потенційно відкритим російським військовим вторгненням.

Нагадаємо, що два роки тому Україна увійшла до першої, найбільш пріоритетної групи за результатами дослідження CRF.

Відтак минулого року дослідники Ради з міжнародних відносин знизили пріоритет конфлікту в Україні до другої категорії, у списку якої він залишається на 2017 рік.

Дивіться також: Ось які проблеми бачить новий генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерреш

Ось які проблеми бачить новий генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерреш. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG