Спеціальні потреби

Техаські фермери продають худобу через рекордну спеку


У штаті Техас за останній рік зареєстровано найбільшу посуху за весь час, відколи наприкінці ХІХ-го сторіччя уряд почав вести статистику опадів. Економіка штату зазнала збитків на майже 5,5 мільярда доларів. За відсутності води, фермери втрачають пасовиська. Не маючи чим годувати худобу, вони вимушені розпродавати корів. Це означає, що у недалекому майбутньому на американців чекає стрибок цін на яловичину.

На аукціоні великої рогатої худоби у Техасі незвично людно. І це не тому, що зріс попит. Цьогорічна небувала засуха змушує скотарів, таких як Ешлі Нолана, продавати свою худобу:

«Дуже важко. Ми продали майже все стадо протягом літа. Продавали поступово, бо чекали на дощ, який так і не випав».

Лише п’ята частина річної норми опадів випала цього року на півночі Техасу. Фермер Рік Келісон не пригадує таких скрутних часів:

«Я був самовпевнений, коли говорив, що бачив посуху раніше. Мені 60. Такого, я ще не бачив».

Посуха змусила Келісона продати майже половину його корів. Вибору не залишалося. Ціни на сіно виросли у 5 разів. Аби прогодувати решту стада, Келісону довелося шукати альтернативний корм – бавовняні відходи. Але навіть на ці, зазвичай, дешеві відходи від переробки бавовни, ціни підскочили у 10 разів, а все через посуху, що завдала великих збитків і посівам бавовнику.

Понад 10 років Келісон виводив породу корів, які б нарощували більше ваги, споживаючи менше корму. Тепер плоди його праці дістануться іншим.

«Якщо віддати це стадо, віддати 5-6-ти річних корів у пік їх розвитку, тоді треба закривати ранчо», – скаржиться Річард Келісон.

Келісон каже, що інші фермери у його ситуації просто виходять з бізнесу:

«Якщо дивитися лише на цифри, без ніяких емоцій, логіка підказує, що правильно було б усе продати».

Але у його випадку, без емоцій не обійтись. Більшість його корів мають імена. Корови мають велике значення для нього і його родини. То ж наразі він залишає їх.

Усе ж не все так погано. Наразі фермери ще можуть вигідно продати свою худобу на аукціонах, незважаючи на велику пропозицію на ринку. А це допомагає багатьом скотарям пережити засуху.

Однак, проблеми фермерів незабаром відчують на собі і споживачі. Скорочення поголів’я корів означає, що ціни на яловичину підуть угору. А щоб відновити стадо потрібні роки.

Посуху цього року спричинив кліматичний феномен Ля-Нінья, ефект від якого, за передбаченнями синоптиків, фермери Техасу відчуватимуть 10, а той більше років. Не говорячи уже про збитки, які вже перевищили 5 мільярдів доларів.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG