Спеціальні потреби

Картер обіцяє заходи для «стримування» Росії


Міністр оборони США Ештон Картер

Міністр оборони США Ештон Картер пообіцяв вжити заходів щодо «стримування» Росії та її президента Володимира Путіна, який, з його точки зору, «веде Росію в неправильному напрямку» і становить загрозу, порівнянну з тією, яка виходить від «Ісламської держави».

Виступаючи на базі морської піхоти Кемп-Пендлтон у Каліфорнії, Картер назвав дві найбільші загрози безпеці США. За словами глави Пентагону, ними є більш агресивна розстановка російських сил і засобів забезпечення безпеки і поява «Ісламської держави».

При цьому міністр оборони не запропонував жодних конкретних планів щодо протидії їм.

Картер назвав «сумним» розвиток подій в Росії, але зазначив, що адміністрація США повинна реагувати на дії російського уряду при Володимирі Путіні, які, на його думку, «ведуть Росію в неправильному напрямку для його власного народу».

«Але, судячи з усього, це саме той напрямок, у якому він хоче їх вести – до чергової конфронтації, – продовжив міністр. – Нам просто доведеться стримати це. Як в інтересах нашої власної безпеки, так і тому, що у нас є важливі союзники і друзі в цьому регіоні світу, і у нас є важливі договірні зобов’язання по лінії НАТО».

Торкаючись теми «Ісламської держави», яка неухильно нарощує контрольовані нею території, Картер заявив, що США «повинні перемогти і переможуть» це угруповання. При цьому морські піхотинці будуть брати участь у нанесенні цієї поразки, сказав він присутнім.

За словами Картера, тих викликів, які представляють «Ісламська держава» і Росія, не існувало ще 18 місяців тому.

«За останній рік вони набрали загрозливіших розмірів, – зазначив він. – Нам потрібно протистояти їм обом».

На цьому тижні США оголосили, що у найближчому часі розмістять в Європі винищувачі F-22 в рамках ширших зусиль з підтримки східноєвропейських членів НАТО, стурбованих російським втручанням в Україні.

Секретар ВПС США Дебора Джеймс не розкрила подробиць про конкретне число літаків, терміни або місця дислокації, але зазначила, що це відповідає недавнім закликам Ештона Картера знайти ефективний і збалансований підхід до Росії.

Перше розміщення винищувачів F-22 в Європі, не рахуючи авіашоу, вважається одним з кроків з метою зменшити зростаюче занепокоєння союзників по НАТО з приводу російської військової агресії. ВПС США також використовують винищувачі F-22, здатні уникати виявлення радарами, в атаках проти «Ісламської держави», які стали першими реальними бойовими операціями для цього типу літаків.

XS
SM
MD
LG