Спеціальні потреби

Пентагон, Apple, Боїнг об’єднують зусилля для створення натільних технологій для солдатів


Міністр оборони США Ештон Картер
Міністр оборони США Ештон Картер

Про це повідомив міністр оборони США Ештон Картер під час презентації перед групою військових фахівців і представників провідних технологічних компаній Силіконової долини у Каліфорнії.

Міністерство оборони США виділило 75 мільйонів доларів консорціуму високотехнологічних компаній на розроблення спеціальних гнучких електронних систем, наповнених сенсорами, щоб їх можна було носити на тілі солдата чи інтегрувати у покриття літака.

Консорціум об'єднує 162 компанії, серед яких - Apple, Boeing, Advantest Akron Polymer Systems, як також Гарвардський університет, коледж Kalamazoo Valley та інші. Всі вони увійдуть до новоствореного адміністрацією Обами Інституту гнучкої гібридної електроніки, розташованого у місті Сан-Хосе.

Нова група компаній фокусуватиметься на створенні та виробництві так званих «гнучких гібридних матеріалів», наповнених сенсорами, які можна буде інтегрувати в обшивку літаків, кораблів і різних систем озброєння. Їх можна буде розтягнути, скрутити чи зігнути, аби пристосувати до поверхні.

Очікується, що вони будуть здатні передавати інформацію про бойовий стан засобу та інші параметри. Серед іншого, дослідники мають намір розробити зразки військового обмундирування, яке зможе моніторити фізичний стан військових, а в разі поранення, надавати їм першу фізичну допомогу.


«Я заохочував Пентагон думати нестандартно та інвестувати в інновації тут у Силіконовій долині та в інші високотехнологічні компанії по всій країні», - сказав глава Пентагону під час презентації перед групою військових фахівців і представників провідних технологічних компаній Силіконової долини.

Ештон Картер згадав також про можливі загрози для США з боку Росії та Китаю.

«Дійсно, технології, які колись мали лише найбільш грізні армії, потрапили до рук менш сильних сил, які часом навіть не є державами. Тим часом такі держави як Росія та Китай модернізують свої війська, намагаючись заповнити прогалини у сфері технологій. Наша надія на такі речі як сателіти або Інтернет може призвести до справжньої вразливості у просторі чи кіберпросторі, які наші вороги так прагнуть застосовувати», - зазначив глава Пентагону.

До 75 мільйонів доларів Пентагону, у роботу Інституту 90 мільйонів доларів інвестує приватний бізнес, ще 171 мільйон обіцяють місцеві власті.

Управлятиме консорціумом Дослідницька лабораторія ВПС США.

Цього ж дня 28 серпня міністр оборони Картер зустрівся з Науковою радою при Мінобороні США, щоб обговорити останні дослідження, як повинні у майбутньому виглядати автономні військові дрони та роботи. Оглядачі у США відзначають, що Пентагон останнім часом все більше стає залежним від дронів та роботів різного ступеня автономії. Їх використовують для спостереження, розвідки, поставок матеріалів, перевезення вантажів сухопутних сил.

Дивіться також: Росія це середньовіччя - посол України в ООН

Росія це середньовіччя - посол України в ООН. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:36 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG