Спеціальні потреби

Ештон Картер – найімовірніший кандидат на пост міністра оборони США


Ештон Картер

Як стало відомо, одним з найбільш імовірних кандидатів на посаду міністра оборони, що стала вакантною після того, як внаслідок наданого на нього тиску Чак Гейґел подав у відставку – один з ключових у сфері національної безпеки, є колишній заступник голови військового відомства Ештон Картер.

У вівторок 2 листопада прес-секретар Білого дому Джош Ернест сказав, що не готовий до коментарів на цей рахунок, проте згадав про послужний список Картера і повідомив, що він включений президентом Обамою в «остаточний список» кандидатів на посаду міністра оборони.

Ернест зазначив, що Картер свого часу був одноголосно затверджений Сенатом США на посаду заступника міністра оборони, що важливо в розколотому на два політичні табори Вашингтоні.

Шістдесятирічний Ештон Картер – фізик за професією. Довгий час працював в структурах національної безпеки США. У Пентагоні Картер свого часу відповідав за керівництво закупівлями зброї, але приблизно два роки тому він не був включений до списку кандидатів на пост керівника військового відомства. На цю посаду президент Обама призначив колишнього колегу Ештона по Сенату Чака Гейґела.

Картер був першим заступником Гейґела і його попередника Леона Панетти. Рік тому, обіймаючи посаду першого заступника міністра оборони, він відповідав за 600 мільярдний військовий бюджет і керував військовослужбовцями і цивільними службовцями загальною чисельністю близько 2,4 мільйона чоловік.

Картер ніколи не був кадровим військовим, але, як відзначають аналітики, він добре розбирається в сучасній високотехнологічній зброї.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG