Спеціальні потреби

Водій автомобілю більше не потрібен?


Автомобіль майбутнього вже їздить американськими дорогами. І до його розробки причетна компанія Ґуґл, яка раніше мала обмаль спільного з автовиробниками. Цей автомобіль їздить на автопілоті і, окрім непередбачених ситуацій, участі водія не потребує.

Програміст Ґуґл Себастьян Тран каже, що машина використовує камери, якими фіксує світлофори та інші об’єкти на дорозі, а також обладнана лазерним сканером. Водію, чи радше – пасажиру, треба задати автомобілю адресу. Відтак машина сама вже сформує маршрут та буде їхати, беручи до уваги швидкісні обмеження, ситуацію на дорогах та перепони. Утім, водій все-таки потрібний. Передбачається, що автопілотом водії користуватимуться лише тоді, коли їм треба, наприклад, відповісти на телефонний дзвінок чи повідомлення.

Але що ця машина робитиме, коли вона наблизиться до перехрестя без світлофора? Виконавчий редактор звітів автомобілістів Джон Лінков пояснює:

«На перехрестях вона поводиться дуже обережно. Вона має подивитися та перевірити, хто знаходиться перед нею, хто навколо».

Розробники новітнього автомобіля сподіваються, що їхній винахід змінить суспільство: водіння стане більш безпечним, ефективним та приємним, а смертність на дорогах кардинально зменшиться.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG