Спеціальні потреби

Канада обирає новий парламент, але політика щодо України не зміниться


Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Результати опитувань вказують на перемогу партії Джастіна Трюдо.

У Канаді сьогодні проходять парламентські вибори, які можуть перешкодити діючому прем'єр-міністру Стівену Гарперу залишитися на посаді на четвертий термін. Його може замінити Джастін Трюдо, син колишнього харизматичного лідера П'єра Трюдо.

Як показали опубліковані в неділю результати опитувань громадської думки, Ліберальна партія Трюдо випереджає консерваторів Гарпера на 7 відсотків (38 проти 31), а Нова демократична партія набрала 21 відсоток.

Трюдо пообіцяв змінити політичний курс, в тому числі виділити мільярди доларів на розвиток інфраструктури і поліпшити відносини з США. Однак противники Трюдо називають його недосвідченим політиком, котрий не готовий до такої відповідальної роботи. Він був обраний до парламенту в 2008 році, за рік до того, як Гарпер став прем'єр-міністром.

У будь-якому разі Україна може розраховувати на підтримку від канадців, адже тут велике українське лобі – 4% населення Канади мають українське походження. Як показала практика, нинішній консервативний уряд налагодив відносини з Україною, і зараз Канада є постійним партнером України та відкрита до подальшої співпраці.

До речі, саме партія нинішнього прем’єра Стівена Гарпера свого часу ініціювала виключення Росії з «Великої вісімки» і формування чіткої антипутінської позиції на міжнародній арені.

Також Канада вже надала Україні понад 6 мільйонів доларів допомоги – на розвиток економіки, інфраструктури тощо.

Дивіться також: У Держдепі розповіли, що кожного дня втрачає Росія і набуває Україна

У Держдепі розповіли, що кожного дня втрачає Росія і набуває Україна. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:15 0:00

XS
SM
MD
LG