Спеціальні потреби

Неприємне з корисним. Царнаєвих викрили камери спостереження


Відеокамери у громадських місцях проти терору
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:44 0:00

Відеокамери у громадських місцях проти терору

Через три дні після бостонського теракту Федеральне бюро розслідувань США оприлюднило відеозапис із камер спостереження із зображенням підозрюваних, зроблений лише за кілька хвилин до вибухів.

Колишній агент ФБР Пітер Агерн каже, що сьогодні камери спостереження стали дуже вагомим інструментом при веденні кримінальних розслідувань:

«У будь-якій критичній ситуації ми перш за все шукаємо плівки, відео. Записи камер банкоматів, будь-яких вуличних камер спостереження – слідчі відразу починають працювати над цими матеріалами».

За останніми підрахунками, проведеними у 2007 році, бостонська поліція має в розпорядженні 147 камер вуличного спостереження – і це не включає приватних камер – як також 400 камер, встановлених на автобусах та в метро.

Дехто сьогодні закликає до збільшення їх кількості, наводячи успішний приклад Лондона, де камери спостереження розставлені повсюди. Саме завдяки цій технології лондонській поліції вдалось швидко встановити особи та спіймати терористів, відповідальних за вибухи у лондонському громадському транспорті у липні 2005 року.

Член британського парламенту, законодавець-консерватор Філіп Дейвіс, називає камери «найдієвішим інструментом підтримки безпеки»:

«Таким чином ми можемо не лише встановити особу підозрюваного вже після скоєння злочину. Ми також знаємо, де знаходиться людина, яка потенційно може завдати шкоди, та зупинити її».

За різними підрахунками, по всій Великобританії встановлено від мільйона восьмисот тисяч до чотирьох мільйонів камер. Нік Піклс представляє організацію, яка виступає на захист приватного життя громадян. Він каже:

«Ми повинні провести діалог про те, як попереджувати злочини. І приклад Лондона лише довів, що всі ці камери спостереження не зупиняють злочинців, вони не сприяють зменшенню рівня злочинності. Коли стаються такі збої у безпеці, як то останні трагічні події у Бостоні, ми бачимо, що камери спостереження не здатні попередити інцидент».

За останніми підрахунками, проведеними у 2007 році, бостонська поліція має в розпорядженні 147 камер вуличного спостереження – і це не включає приватних камер – як також 400 камер, встановлених на автобусах та в метро.
Втім, опитані Голосом Америки лондонці загалом підтримують використання камер. Один із них, Вейн, сказав:

«Багато злочинів розкриваються сьогодні завдяки цій технології.

Дещо іншу думку щодо цієї проблеми висловлює мешканка Лондона Премджі Вікарія:

«Камери спостереження корисні. Але все залежить від ситуації, іноді поліція заходить занадто далеко».

Бостонські слідчі зауважують, наскільки критичну роль у встановленні осіб підозрюваних грають таки пересічні громадяни.

Спеціальний агент ФБР Ричард Деслорієрс каже:

«Понад сто років ФБР покладалась на очі та вуха громади. А тепер, за допомогою ЗМІ, миттєво вся ця інформація потрапляє у руки мільйонів по всьому світу». »

У службі безпеки кажуть, що саме уважність простих людей залишається ключовим інструментом боротьби та запобігання терористичним атакам.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG