Спеціальні потреби

Аун Сан Су Чжі розпочинає турне Європою


Багаторічний лідер опозиції у Бірмі Аун Сан Су Чжі розпочинає турне Європою під час якого їй буде формально вручено Нобелівську премію миру, яку її присудили понад 20 років тому.

Аун Сан Су Чжі, яка протягом більшості останніх 20 років перебувала під домашнім арештом у Бірмі, відбула з Рангуна у середу з першим візитом до Європи за понад 24 роки.

У четвер, вона виступить на щорічній конференції Міжнародної організації праці у Женеві. Відтак лауреатка поїде до Норвегії, де прийме Нобелівську премію миру 1991 року, яку їй не могли особисто тоді вручити, оскільки вона перебувала під арештом.

Далі, Аун Сан Су Чжі полетить до Ірландії, де рок-зірка Боно вручить її народу за правозахисну діяльність від Міжнародної амністії. Звідти, вона поїде до Великобританії, де виголосить промову у парламенті.

67-річна активістка, яка роками проживала у Великобританії зі своїм – вже покійним – чоловіком, також планує, у ході турне, відвідати місцеві історичні об’єкти та зустрітися з друзями.

Це буде її друга подорожу закордон. Першу закордонну подорож опозиціонерка здійснили кілька тижнів тому до Таїланду.

Новий уряд Бірми почав запроваджувати демократичні реформи після десятиліть військового правління.

Як гадається, новообраний законодавець Аун Сан Су Чжі повернеться до Бірми перед четвертим липня, коли розпочнеться чергова сесія парламенту.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG