Спеціальні потреби

Лідер бірманської опозиції відвідує Швейцарію


Розпочинаючи своє турне Європою, лідер бірманської опозиції Аун Сан Су Чжі закликала до міжнародної допомоги та інвестицій, які сприятимуть дальшим демократичним реформам у Бірмі.

Виступаючи у четвер на засіданні Міжнародної організації праці у Женеві, новообраний депутат парламенту висловила сподівання, що бірманський уряд запроваджуватиме дальші реформи на захист прав робітників у цій свого часу ізольованій країні.

У середу МОП зняла з Бірми санкції, що діяли понад 10 років, після того, як уряд зобов’язався до 2015 року скасувати застосування примусової праці в країні.

Аун Сан Су Чжі також висловила стурбованість насильством між мусульманами і буддистами, яке охопило західну Бірму протягом останнього тижня. У розмові з кореспондентами, вона сказала, що таке насилля продовжуватиметься до часу забезпечення в країні верховенства права, і кожному громадянину буде гарантоване право на рівний захист закону.

67-річна опозиціонерка прибула в Європу вперше за 24 роки. Під час поїздки, вона також відвідає Норвегію, де має виступити з Нобелівською лекцією. Аун Сан Су Чжі було присуджено Нобелівську премію миру за 1991 рік коли вона перебувала в Бірмі під домашнім арештом. Тепер лауреатці буде формально вручено премію під час спеціальної церемонії в Осло.

Відтак Аун Сан Су Чжі вирушить в Ірландію, де у Дубліні рок-зірка Боно вручить її нагороду Міжнародної амністії за правозахисну діяльність. Звідти, вона полетить до Великобританії, де, серед іншого, виступить з промовою у парламенті.

15 з 24-х минулих років свого життя Аун Сан Су Чжі провела під домашнім арештом. Її було звільнено у 2010 році, проте досі вона не виїжджала з країни побоюючись, що уряд не дозволить їй повернутися. Свою першу закордонну подорожу після звільнення вона здійснили на початку цього місяця до Таїланду.
XS
SM
MD
LG