Спеціальні потреби

Літо в 4-х стінах : американські бібліотеки, як місце відпочинку


Бібліотека, як місце літнього відпочинку?
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:37 0:00

Бібліотека, як місце літнього відпочинку?

Більшість літніх таборів у США короткотривалі і досить дорогі, так що не кожна родина може собі дозволити зайняти дитину чимось корисним на весь літній період. Однак існує місце, де молодь може безкоштовно провести час – це громадські бібліотеки, що влітку пропонують своїм відвідувачам не лише книжки та фільми.

Урок іспанської мови в одній з громадських бібліотек у Вірджинії. Джованна Соучек розмовляє з дітьми дома іспанською. Для неї важливо, аби діти мали можливість практикувати свої знання в іспаномовному середовищі.

«Я хочу, щоб вони спілкувались з іспаномовними людьми», – каже Джованна.

До бібліотеки на урок іспанської приходять не лише діти з латиноамериканським корінням. Ці заняття – нагода для дітей будь-якої національності оволодіти другою мовою.

Діти не лише вивчають мову, а й позичають книжки, читання яких сприяє їх загальному розвитку

«Ми постійно беремо тут книжки», – підкреслює Джованна.

Як розповідає бібліотекарка Ненсі Шлей, літо надзвичайно гаряча пора року для цієї бібліотеки:

«Влітку до нас приходить дуже багато батьків з дітьми. Батьки читають дітям книжки, користуються нашими комп’ютерами. Діти граються іграшками для розвитку, у нас навіть є спеціальний комп’ютер для дітей».

Літня програма розроблена таким чином, щоб відвідини бібліотеки викликали зацікавлення молоді. Спеціальні програми створені для підлітків. Одна з них дозволяє підліткам розвинути творчу фантазію, збираючи чудернацькі фігури з конструктора Лего.

Говорить «лего-будівельник»Кертис Пейн:

«Я люблю збирати лего. Я створюю будь-які фігури, що приходять мені на думку».

Виявити свою фантазію сюди приходить також Ізабелла Гайден, вона також відвідує класи присвячені майстерності клоуна:

«Мені все дуже подобається, у них стільки розваг і усе безкоштовно».

Наше завдання спонукати дітей читати протягом літа аби підтримувати їх навички, щоб не знизився рівень їх читання. Згідно з дослідженнями, після літа чимало дітей відстають у читанні на два місяці, вони втрачають свої знання.
Ненсі Шлей
Мері Томпкінс відповідає за програми розвитку у бібліотеках округу Принца Вільямса. Підготовка до літа, розповідає вона, розпочинається у вересні попереднього року:

«Наша мета – залучити дітей до навчання, аби це стало їх життєвою звичкою. За іграми і розвагами тут не забувають про головне завдання бібліотеки – спонукати до читання. До цього залучаються місцеві підприємці, які пропонують призи дітям, які читають найбільше».

Мері Томпкінс розповідає:

«Цього року приблизно 70 бізнесів пожертвувало загалом понад мільйон доларів у вигляді купонів на послуги та подарунків для дітей».

І саме влітку працівники бібліотеки роздають найбільше призів.

Бібліотекарка Ненсі Шлей говорить:

«Наше завдання спонукати дітей читати протягом літа аби підтримувати їх навички, щоб не знизився рівень їх читання. Згідно з дослідженнями, після літа чимало дітей відстають у читанні на два місяці, вони втрачають свої знання».

Загалом у Сполучених Штатах понад сто двадцять тисяч бібліотек. Літня програма, один зі способів, які бібліотекарі застосовують, аби виконувати, свою основну місію – поширювати знання.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Viber

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Viber

XS
SM
MD
LG