Спеціальні потреби

Дітей з проблемного району вчать писати пісні


Дітей з проблемного району учать писати пісні
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:48 0:00

Дітей з проблемного району учать писати пісні

Kid Pan Alley – благодійна організація, яка залучає дітей до творення пісень. Протягом тижня діти разом з професійними музикантами працюють над створенням пісень. Найкращі з них виконують відомі виконавці. Мета цього проекту – навчити дітей співпрацювати, розвивати уяву та творити музику.

Автор пісень та музикант Пол Райслер з 1999 року подорожує країною та у співпраці зі школярами створює музику. Таким чином, за цей час він записав понад дві тисячі двісті пісень. До їх створення долучилось 35 тисяч школярів.

Музикант-викладач Пол Райслер розповідає:

«Ми пишемо пісні разом. Тож вони вчаться співпрацювати, цінити думку інших. Одне з наших правил: кожна ідея – гарна ідея».

Райслер, один з провідних вчителів мистецтва написання пісні, почав кар’єру виконавця ще у сімдесятих роках минулого сторіччя. Заснувати благодійну організацію його спонукало бажання підготувати дітей до життя за допомогою музики.

Пол Райслер, який є також артистичним директором Kid Pan Alley, каже, що діти обдаровані:

«Ми живемо в умовах економіки, яка вимагає від людей розвиненої уяви. Здатність творити, найпотужніша річ яка будь коли існувала. Тож ми спонукаємо дітей творити».

У початковій школі в найбіднішому районі американської столиці 95 відсотків дітей походять з малозабезпечених родин.

Адміністратор школи Марлон Рей, каже, що ситуація деяких дітей дуже складна:

«У нас є бездомні діти, які проходять через різні проблеми у житті, і живуть у притулках. Однак, ці діти все одно прагнуть бути найкращими».

Район Анакостія, де розташована школа, не сприяє розвиткові. У квітні цього року, прямо напроти навчального закладу відбулась перестрілка. В радіусі лише одного кілометра навколо школи, за останній рік сталося 70 тяжких злочинів і двісті пограбувань.

Вчителька Джонна Тернер далека від того, щоб ідеалізувати дійсність:

«Ми інколи порівнюємо те, через що проходять наші учні, з війною. У декого з них дуже неблагополучні сім’ї».

Коли вони повертаються додому, то бачать чи чують страшні речі. І посеред усього цього вони все одно повинні вчитися.

На п’ятий день курсів створення пісень, їх учасники влаштовують концерт разом з Полом та його помічниками. Участь у програмі безкоштовна, її підтримують різні благодійні організації, урядові гранти та пересічні американці.
Однак персонал школи намагається робити наголос на позитивних моментах, тож тут з радістю прийняли Пола Райслера з його проектом. Музикант та його асистент Гесер Мей, спонукають дітей розвивати уяву та ділитися ідеями.

У діалозі з першокласниками, з подачі одного з них, народжується ідея написати пісню про радіо.

У такій співпраці зі школярами Пол випустив три комерційні компактні диски записні з допомогою відомих музикантів. Одна пісня була навіть номінована на премію Ґреммі, підкреслює Райслер:

«Ми обробляємо їх пісні на найвищому рівні, співпрацюємо з найкращими музикантами. Нам пощастило працювати з людьми, які усвідомлюють рівень пісень, написаних дітьми, і погоджуються їх виконувати».

На п’ятий день курсів створення пісень, їх учасники влаштовують концерт разом з Полом та його помічниками. Участь у програмі безкоштовна, її підтримують різні благодійні організації, урядові гранти та пересічні американці.

Окрім навчання мистецтву створення пісні, Kid Pan Alley пропонує ще кілька музичних програм, які покликані спонукати розвиток дітей за допомогою творчості.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG