Спеціальні потреби

В’ячеслав Брюховецький: участь у виборах – головний спосіб захистити країну


Взяти участь у виборах президента закликають українські інтелектуали
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:27 0:00
Авторитетні українські діячі звернулися до громадян країни із закликом взяти активну участь у призначених на наступну неділю президентських виборах. Ініціативна група вважає, що це головний засіб захистити державу від зовнішньої агресії. Один із засновників групи почесний президент Києво-Могилянської академії В’ячеслав Брюховецький в інтерв’ю нашій програмі також прокоментував заяву впливового донецького бізнесмена Ріната Ахметова та ідею заборони Комуністичної партії.

Українські громадяни повинні взяти участь у виборах президента. Вперше в історії голосування відбуватиметься в умовах військової і економічної агресії проти України. Тому новий глава держави потребуватиме солідарної підтримки всього суспільства, йдеться у заяві авторитетних діячів. Неучасть у голосуванні – це зречення відповідальності за долю країни.

Говорить почесний президент НаУКМА В’ячеслав Брюховецький:

«Сьогодні влада для нас легітимна, але, скажімо, для нашого північного сусіда вона нелегітимна. Безперечно, ми всі відчуваємо, що влада була змінена революційним шляхом. А підтримка народу когось із кандидатів буде означати повну його легітимізацію, не зважаючи на те, хто як на це буде дивитися з іншої країни».

Брюховецький схвально відгукнувся про заяву впливового донецького бізнесмена Ріната Ахметова, який напередодні різко засудив дії озброєних бойовиків та закликав мешканців регіону оголосити попереджувальний страйк:

«Всі чекали цього кроку значно раніше. Але зроблено правильний крок – показано терористам, що ніхто їх тут не підтримує і не буде підтримувати. І тому це буде вести до стабілізації ситуації, хоча її й дуже непросто стабілізувати через те, що надто далеко все зайшло. Багато крові вже пролилося, багато чого зроблено, та й відступати їм нікуди. Їм треба розуміти, що їхнє місце або у в’язниці, або ще гірше. Тому вони, очевидно, будуть або тікати, або будуть стояти до кінця».

Брюховецький закликає зважено підійти до заборони Комуністичної партії і не поспішати з цим кроком. Насамперед, каже він, провину лідерів цієї політичної сили має встановити суд:

«Я би насамперед дав оцінку конкретним діячам КПУ. Якщо вони заслуговують кримінального покарання, то найжорстокіше це треба зробити. Там (в Компартії) є багато людей старших, які там за інерцією. Ну, не садити ж їх до в’язниці за те, що вони носять той партквиток з юності. А от лідери, які власне розпалюють всю цю ворожнечу, які дуже негативно ставляться до України впродовж всіх років незалежності, їм треба дати навіть кримінальну оцінку. Але це повинно бути юридично бездоганно. А тоді вже ставити питання про заборону КПУ».

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG