Спеціальні потреби

Очікування від нового глави Європарламенту


Очікування від нового Європарламенту
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:38 0:00

Поляки сподіваються, що новий Європарламент загасить конфлікт в Україні, для них українська стабільність – це безпека кордонів.

25 травня, в день, коли Україна голосуватиме за нового президента, країни-члени Євросоюзу обиратимуть своїх представників до Європараменту. Серед них – Польща, яку називають найбільшим прихильником України у ЄС. Поляки сподіваються, що новий Європейський парламент зможе загасити конфлікт в Україні, адже для них українська стабільність – це безпека польських кордонів.

Польське місто Перемишль розташоване за 7 кілометрів від українського кордону. Для мешканців цього міста обрання свого представника до Європейського парламенту так само важливо, як бачити сусідню країну – Україну – стабільною державою.

Мешканці Перемишля задоволені захистом НАТО та Євросоюзу, але доля України для них є ключовим питанням. Про це розповідає Вітольд Вольчек, мешканець Перемишля: «Напевно нам, полякам, легше, бо ми маємо гарантії НАТО та Європейського Союзу, і ми почуваємося відносно безпечно. Але тут, у Перемишлі, ми так не почуваємось, тому що ми поряд з кордоном і ми стурбовані. Те, що відбувається в Україні, не так далеко».

Такої ж думки перемишлянка Марія Павла: «Ми очікуємо, що нові люди, які прийдуть до Європарламенту, свідомі, що Перемишль – близько до України, і що ці люди працюватимуть над розвитком українсько-польських відносин».

Польща має багато спільного з Україною: спільний кордон, схожу за звучанням мову, до того ж – частина Західної України перед Другою світовою була територією Польщі. Польська зовнішня політика формується з врахуванням російського фактору. Адже на початку Другої світової Росія захопила східну частину польської держави. Сьогодні Кремль знову потенційно загрожує її кордонам. За останні 6 місяців Перемишль добре відчув вплив політичної кризи в Україні, тому мешканці міста та місцева влада впевнені, що Євросоюз повинен зайняти чітку позицію у цьому конфлікті.

«Європейські політики викликали в України апетит, збудили в українців бажання вступити до Європейського Союзу, а пізніше дещо відступили. Коли я був на Майдані у Львові, я запитав, де ті європейські політики. Чому їх тут немає? Ті, хто так намагався спонукати українців вступи до ЄС, пізніше, коли українці цього захотіли, зупинили свій порив», – обурюється мер Перемишля Роберт Хома.

За 100 кілометрів від Перемишля – український Львів. За роки української незалежності місто розвинуло міцні бізнесові та туристичні стосунки із європейськими сусідами.

Ярослав Рущишин має у Львові фабрику виготовлення одягу відомих брендів з Великобританії, Франції, Іспанії. Він розповідає, що Польща грає ключову роль у представленні України на європейському просторі.

«Польща завжди була нашим найбільшим прихильником у Європі. І це дуже і дуже важливо, щоб ці люди, яких оберуть у Польщі до Європарламенту, були корисними також для наших українсько-польських відносин. – розповідає Ярослав Рущишин. – Я вважаю, з цими людьми ми повинні побудувати нові відносини, після нашої революції. Бо наша революція була Європейською, бо ми хочемо йти до Європи, і нам потрібен хтось, хто допоміг би нам у цьому. Саме тому я очікую, що там будуть обрані люди, які допоможуть нам іти до Європи».

27 червня Європейський Союз має намір підписати з Україною економічну частину Угоди про асоціацію. Політична її частина була підписана у березні. У цьому процесі Польща активно підтримує Україну.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG