Спеціальні потреби

Еквадор надав Джуліану Ассанджу політичний притулок


Еквадор надав політичний притулок засновнику сайту WikiLeaks Джуліану Ассанджу, який вже два місяці переховується на території посольства цієї країни в Лондоні.

Про надання політичного притулку Ассанджу оголосив міністр закордонних справ Еквадору Рікардо Патіно. Справа Ассанджа спричинила дипломатичне напруження між Великобританією та Еквадором.

Влада Еквадору звинуватила Великобританію у відвертій погрозі силою увійти на територію еквадорського посольства в Лондоні та арештувати Ассанджа.

Британія погрожувала застосувати закон, який був прийнятий в 1987 році, і стосується статусу дипломатичних та консульських будівель. Він дозволяє Лондону скасувати дипломатичний імунітет посольств, які перебувають на британській території.

Ассандж переховується у посольстві Евкадору з червня, намагаючись уникнути екстрадиції до Швеції, де його хочуть допитати у зв'язку із сексуальними злочинами, причетність до яких він заперечує.

Великобританія заявила, що у будь-якому випадку не надасть Ассанджу права на безпечний виїзд з країни і, що Лондон "юридично зобов'язаний" екстрадувати Ассанджа до Швеції.

Ассандж побоюється, що Швеція може далі видати його до США, де його можуть судити за звинуваченнями в оприлюдненні у 2010 році сотні тисяч засекречених документів урядових відомств США, в тому числі Державного департаменту стосовно війн в Іраку та Афганістані

Відео - найголовніше

Вибори у США: Що таке Супервівторок? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00
XS
SM
MD
LG