Спеціальні потреби

У Лондоні заарештовано засновника Wikileaks Ассанджа


Засновник Wikileaks Джуліан Ассандж
Засновник Wikileaks Джуліан Ассандж

Британські органи влади заарештували у Лондоні засновника Інтернет-сторінки Wikileaks Джуліана Ассанджа. Це зроблено у відповідь на ордер про арешт, виданий у Швеції.

Ассанджа хочуть допитати у Швеції у зв’язку із звинуваченням у зґвалтуванні, невідповідній сексуальній поведінці і в застосуванні примусу. Він заперечує ці звинувачення.

Адвокат Ассанджа заявив у понеділок, що він уже робив заходи, щоб його підопічний зустрівся з британською поліцією для обміркування ордеру про арешт.

Адвокат також сказав, що виступатиме проти видачі Ассанджа до Швеції, тому що побоюється, що його можуть передати Сполученим Штатам.

Ассандж заснував Інтернет-сторінку Wikileaks, на якій оприлюднено приблизно 250 тисяч таємних американських дипломатичних повідомлень.

Ще до арешту у вівторок, на Wikileaks оприлюднено дипломатичні повідомлення, у яких сказано, що НАТО опрацювало військові плани захищати країни Балтії на випадок російської атаки після конфлікту між Росією і Грузією у 2008 році. Газета «Ґардіан» пише, що з повідомлення виходить, що таємні плани обороняти Естонію, Латвію та Литву накреслено у штаб-квартирі НАТО на пропозицію Сполучених Штатів та Німеччини.

XS
SM
MD
LG