Спеціальні потреби

Британський міністр оборони назвав РФ серед ворожих сил та наголосив на модернізації армії


Міністр оборони Великої Британії Ґевін Вільямсон оголосив програму підвищення боєздатності британських збройних сил на період після виходу країни з Європейського Союзу.

Вільямсон сказав, що у світі відроджується міждержавне протистояння, назвавши серед ключових противників Росію, а також вказав на Китай.

Наші противники щораз більше використовують кібернапади, підривну діяльність та інфо-операції, кидаючи виклик нам і міжнародній системі, заснованій на правилах
Ґевін Вільямсон

Урядовець наголосив, що після “Брекзиту” в основі оборонної стратегії Лондона надалі буде членство в НАТО і партнерство зі Сполученими Штатами, а розмови про європейську армію він назвав відволіканням уваги.

“Росія відбудовує свій військовий арсенал і прагне повернути незалежні країни колишнього Радянського Союзу, такі як Грузія та Україна, назад у свою орбіту. Тим часом Китай розбудовує сучасні військові можливості й економічну потугу”, - сказав міністр у програмній промові в Королівському інституті об’єднаних служб у Лондоні (RUSI) в понеділок.

Британський урядовець, який у грудні відвідав Україну і не раз виступав з осудом російської агресії щодо України, підкреслив, що зараз “характер ведення війни змінюється, і межі між миром та війною стають розмитими”.

“Наші противники щораз більше використовують кібернапади, підривну діяльність та інформаційні операції, кидаючи виклик нам і міжнародній системі, заснованій на правилах, діючи у сірій зоні, не доводячи свою активність до рівня звичайного конфлікту”, - наголосив Ґевін Вільямсон.

Західні союзники за словами міністра повинні бути спроможними до військового стримування і бути готовими захистити себе, зокрема, демонструючи супротивнику “високу ціну агресивної поведінки”.

Для підвищення здатності протистояти тим, хто “зневажає міжнародні закони” міністр запропонував плани модернізації збройних сил Великої Британії для збільшення їхньої боєздатності.

Ґевін Вільямсон повідомив про наміри вкладати кошти у флот і сили швидкого реагування, кіберсили та такі нові види озброєнь як безпілотні літальні апарати.

Міністр заявив, що після “Брекзиту” Велика Британія повинна стати країною, “до якої звертаються інші, коли світу потрібне лідерство”.

Дивіться також: Ближче до громади: Лейтенант поліці вдень, DJ ввечері

Ближче до громади: Лейтенант поліці вдень, DJ ввечері. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:31 0:00


Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG