Спеціальні потреби

Загроза від Росії не зменшується, каже міністр оборони України, розширюючи військову співпрацю з Британією


Полторак розповів про деталі розширеної оборонної співпраці з Великою Британією. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:47 0:00

Український міністр оборони Степан Полторак каже, що загроза повномасштабної відкритої агресії з боку Росії залишається, бо немає ознак, що Москва відмовилась від агресивної політики щодо України.

Степан Полторак розмовляв з “Голосом Америки” у середу в Лондоні, де разом з британським міністром оборони Ґевіном Вільямсоном оголосив про розширення військової співпраці з Києвом і зокрема про відрядження в Україну додаткових військових інструкторів.

Ми робимо все можливе для того, щоби наша армія ніколи в житті більше не повернулась у 2014 рік...
Степан Полторак

Британія робить окремий наголос на “розбудові подальших можливостей українських збройних сил на морі та у повітрі” і заявляє про “тіснішу співпрацю оборонних індустрій двох країн”.

Лондон збільшує оборонну секцію британського посольства у Києві і відрядить свого постійного аташе з військово-морських питань "щоб допомогти розбудові військово-морських спроможностей" України.

“Продовжуючи і розширюючи наші навчальні програми, ми чітко заявляємо - ми підтримуємо народ України і ми твердо віддані його суверенітету перед лицем відвертої російської агресії”, - заявив Вільямсон.

Український міністр сказав, що зараз у межах британської програми військової допомоги “Орбітал”, яка триває кілька років, навчання пройшли близько 12 тисяч службовців збройних сил України.

“Близько 70 британських інструкторів зараз перебувають в Україні, готуючи наших військових. Сьогодні ми прийняли рішення про розширення цього формату. І якщо раніше ми готували фахівців для розвідки, логістики, медицини, то сьогоднішнім рішенням ми розширюємо цей формат і інструктори з Британії почнуть готувати військово-морські сили, морську піхоту, а також повітряні сили”, - сказав Степан Полторак.

Серед країн, які надають найсуттєвішу військову підтримку Україні міністр назвав насамперед США, а також Велику Британію, Канаду, Литву та Польщу.

Степан Полторак сказав, що конфлікт на сході України і далі перебуває в активній фазі та вказав на регулярні втрати української армії загиблими, а особливо унаслідок поранень.

Український міністр сказав, що зараз конфлікт на Донбасі ніяк не можна називати замороженим: "Він є гарячим, але трохи стриманим. І тут причин дуже багато, чому він не є достатньо високої інтенсивності і активності. Збройні сили цей час використовують для того, щоб підвищити рівень готовності, технологічного оснащення, рівень підготовки особового складу".

"Ми робимо все можливе для того, щоби наша армія ніколи в житті більше не повернулась у 2014 рік, коли були труднощі з виконанням завдань. І я думаю, однозначно не можна казати про те, що немає загрози відкритої агресії. На жаль, в мене є великі сумніви в тому, що Росія і Путін відмовились від агресивної політики по відношенню до України, і вони відмовились від відкритої агресії проти України. Принаймні, їх дії свідчать зовсім про інше", - сказав Степан Полторак.

Дивіться також: У Великій Британії триває політичне протистояння довкола Брекзиту

У Великій Британії триває політичне протистояння довкола Брекзиту. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:49 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG