Спеціальні потреби

Брідлав: НАТО потрібно налагодити канали зв’язку з Росією


Філіп Брідлав
Філіп Брідлав

Країни НАТО повинні налагодити чіткі канали зв’язку з Росією, щоб уникнути подальшої ескалації напруженості в Європі, заявив колишній високопоставлений генерал альянсу.

Філіп Брідлав, який минулого місяця залишив пост глави європейського командування НАТО після чотирьох років роботи, заявив в Атлантичній раді, що НАТО необхідно незабаром форсувати питання комунікацій з Росією.

«Я вважаю, що ми повинні налагоджувати якісні канали зв’язку з Росією, причому дуже рішучим, а не розслабленим чином. Якщо ми будемо чекати, поки воно на нас звалиться саме, то так нічого і не дочекаємося, а це загрожує появою нових проблем», – сказав Брідлав, визнавши, що сама Росія навряд чи проявить ініціативу, а тому це повинен зробити альянс.

«Ми повинні цілеспрямовано налагоджувати канали зв’язку. Спочатку це може здатися непідйомним завданням, але на даний момент у нас немає іншого вибору. Нам необхідно зрушити з місця», – додав генерал.

Коментарі Брідлава співзвучні словами колишнього міністра оборони США Чака Гейґела, який в травні сказав журналістам, що наступний президент буде змушений віч-на-віч розмовляти з російським президентом Володимиром Путіним.

Брідлав зазначив, що листопадові вибори являють собою гарну можливість: нова адміністрація повинна почати відносини з Путіним з чистого аркуша. Однак, за його словами, якщо новий уряд не захоче цього, є ряд альтернатив, у тому числі військові комунікації на базі угоди від 1972 року про запобігання інцидентам у відкритому морі.

Відставний генерал підкреслив, що часу втрачати не можна, який би спосіб не був обраний.

«Відверто кажучи, я вважаю, нам це потрібно, – додав він. – Я вважаю, що нам потрібен змістовний діалог, і питання в тому, чи можливий такий діалог для нашого уряду або ж це буде якась гіпертрофована "друга доріжка". Сам я цього не знаю», – сказав він.

У той же час Брідлав підкреслив, що ключ до забезпечення безпеки членів НАТО – гарантувати, щоб Росія бачила альянс сильним і єдиним.

«Росія розуміє мову влади, сили і єдності», – додав він.

Дивіться також: Чому в уряді Гройсмана немає іноземців

Чому в уряді Гройсмана немає іноземців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:19 0:00

XS
SM
MD
LG