Спеціальні потреби

Тамерлан Царнаєв був включений в базу даних ймовірних терористів ще в 2011 році


Офіційні особи США стверджують, що старший з братів Царнаєвих, яких підозрюють в організації вибухів на фініші Бостонського марафону, ще в кінці 2011 року був включений в базу даних ймовірних терористів.

За їх словами, ЦРУ звернулося з проханням про включення Тамерлана Царнаєва в базу даних, після того як російська влада поінформували розвідувальне управління про те, що, за їх даними, він став радикальним ісламістом.

З аналогічним попередженням щодо Тамерлана Царнаєва Москва також звернулася до ФБР раніше в 2011 році. Представники США кажуть, що ФБР відкрило розслідування, але прийшло до висновку, що він не становить жодної загрози.

Американські законодавці висловили стурбованість з приводу якості обміну інформацією між правоохоронними органами та розвідувальними службами після подвійного вибуху в Бостоні 15 квітня, в результаті якого три людини загинули і 264 - отримали поранення. Щонайменше 14 пораненим довелося ампутувати кінцівки.

Слідчі вважають, що 26-річний Тамерлан та його 19-річний брат Джохар заклали бомби біля фінішної лінії Бостонського марафону. Тамерлан був убитий в перестрілці з поліцією минулого четвера, в той час як Джохара правоохоронці затримали в п’ятницю.

Джохару пред'явлено звинувачення у використанні зброї масового знищення. Він перебуває під федеральної охороною в одній з лікарень Бостона.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG