Спеціальні потреби

Боррель і Сікорський прокоментували можливість відправити військових в Україну


Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський під час зустрічі у форматі Веймарського трикутника, Німеччина, 22 травня 2024. Photo by Ronny HARTMANN/AFP
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський під час зустрічі у форматі Веймарського трикутника, Німеччина, 22 травня 2024. Photo by Ronny HARTMANN/AFP

Міністри країн ЄС обговорювали питання підготовки українських військ в Україні, але чіткої спільної позиції поки що немає. Про це заявив у вівторок глава ЄС із зовнішньої політики Жозеп Боррель.

"Була дискусія щодо проведення частини навчання в Україні, але немає чіткої спільної європейської позиції щодо цього", – сказав він на пресконференції.

Напередодні міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що його країна не повинна виключати можливість надіслати війська в Україну. Водночас він не уточнив, яку саме роль можуть відігравати польські війська.

Відповідаючи в інтерв'ю на запитання, чи готова Польща відправити війська в Україну, Сікорський сказав: "Ми не повинні цього виключати. Треба, щоб Путін лише здогадувався про наші наміри".

Інтерв'ю опублікували польська Gazeta Wyborcza, італійська La Repubblica та іспанська El Pais.

Також у понеділок німецькі видання повідомили, що країни Балтії та Польща можуть бути готові розгорнути свої війська в Україні, якщо Росія досягне прориву в результаті теперішнього наступу на сході України. Як зазначають медіа, про це депутати країн Балтії повідомили німецьких посадовців під час Конференції Леннарта Мері з питань зовнішньої та безпекової політики 16-18 травня у Таллінні.

Україна висловила зацікавленість у перспективі прийому в Україні іноземних інструкторів. Станом на зараз у нас досі тривають дискусії з Францією та іншими країнами щодо цього питання.
Міністерство оборони України

Тим часом Міністерство оборони України оприлюднило "роз'яснення" щодо інструкторів з країн-партнерів. Станом на зараз Київ досі проводить дискусії з Францією та іншими країнами щодо цього питання, заявило МОН.

Раніше головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що перші французькі військові інструктори незабаром прибудуть до України. Він повідомив, що "підписав документи, які дозволять першим французьким інструкторам найближчим часом відвідати наші навчальні центри та ознайомитися з їхньою інфраструктурою та персоналом".

Міністерство оборони Франції повідомило, що це питання вивчається, але не підтвердило розгортання сил в Україні. "Навчання на українській землі - це один із проєктів, який обговорюється після конференції з підтримки України, скликаної (президентом Франції Еммануелем Макроном) 26 лютого", - йдеться в повідомленні.

Франція офіційно не має військовослужбовців, які б допомагали або навчали військових на території України.

Президент Франції Еммануель Макрон став першим західним лідером, який у лютому заявив, що не виключає можливість розгортання західних військових в Україні за певних обставин.

Хоча більшість країн НАТО, включно зі США та Німеччиною заперечують можливість надіслати військових до України, посадовці балтійських країн, Польща та Чехія висловилися за те, щоб розглянути таку можливість детальніше.

Також The New York Times повідомила нещодавно, що країни НАТО "наближаються" до того, щоб відправити своїх військових інструкторів безпосередньо в Україну для тренування українських солдатів.

"З часом ми дійдемо до цього", - сказав про таку можливість генерал Чарльз Браун, голова Об'єднаного комітету начальників штабів США, попри наявну на теперішній час неготовність США надсилати своїх інструкторів в Україну, зауважує видання.

У статті використано матеріали Reuters, AFP

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG