Спеціальні потреби

Коли мережі продажу книжок банкрутують, нью-йоркська книжкова крамниця процвітає


Коли мережі продажу книжок банкрутують, нью-йоркська книжкова крамниця процвітає
Коли мережі продажу книжок банкрутують, нью-йоркська книжкова крамниця процвітає

Протягом кількох останніх років видавнича справа та продаж книжок у США переживають важкі часи. Спочатку великі книжкові крамниці витіснили з ринку маленькі магазини. Потім економічного занепаду зазнали і гіганти продажу друкованої продукції. Друга за розміром мережа книжкових крамниць «Бордерс» оголосила про своє банкрутство. Збитків продавці книжок зазнають не лише через економічну рецесію, коли люди починають витрачати гроші лише на найнеобхідніше, а і від конкуренції з індустрією продажу електронних книжок. Лідером у цій галузі є Інтернет-компанія «Амазон», яка продає більше примірників електронних книжок, ніж паперових версій. Утім, у Нью-Йорку є книжкова крамниця, яка не лише виживає, а і процвітає в сьогоднішніх економічних умовах.

Книжкова крамниця «Стренд» розташована у самому центрі Мангетенна на території Нью-йоркського університету. Їй вже 84 роки і вона стала невід’ємною частиною інтелектуального життя мешканців міста. Крамницю можна розпізнати одразу – за скринями з книжками вартістю в один долар, які стоять перед входом. Її директор Ненсі Басс Вайден каже, що принаймні частково успіх їхнього бізнесу пояснюється місцем розташування магазину:

«Нам пощастило, що ми розташовані у Нью-Йорку. Це – культурний центр світу. Ми маємо доступ до вживаних книжок з бібліотек, ми постійно проводимо зустріч авторів з читачами. Ми маємо доступ до всього найостаннішого у сфері видавництва».

Книжкова крамниця «Стренд» – сімейна справа. Її директор Ненсі Басс Вайден – дружина сенатора Рона Вайдена і онука засновника крамниці Бенджаміна Басса. Її батько Фред почав працювати в крамниці у віці 13 років. Успіх своєї справи вони пояснюють величезною кількістю примірників.

«У нас є книги. І ціна за них – правильна. Ми постійно отримуємо нові книжки, купуємо приватні колекції, маємо примірники, яких не має жодний інший магазин у світі. У нас п’ять поверхів, заставлених стелажами з книгами», – каже Фред Басс.

Тут книги можна не лише купити, а і продати.

«Цілий день у нас вишукуються черги людей, бажаючих продати нам книги», – говорить Ніл Вінокур, який оцінює та купує книжки.

Тут є також відділ рідкісної книги.

«Якщо ви хочете примірник «Гекелберрі Фінна», у нас є і за 15 доларів, і за 45 тисяч, особисто підписаний Марком Твеном», – каже Ненсі Басс Вайден.

Аби не загубитися в цьому океані книжок, крамниця пропонує послуги консультанта.

«Ви може мені сказати, які теми вам цікаві та які автори. Чи ви хочете книжки про мистецтво, біографії, про подорожі? І я допоможу підібрати окремі книги чи цілі колекції», – пояснює консультант Мігель Сото.

Але чого не робить ця крамниця, так це не пропонує електронних книжок.

«Ми вирішили не йти цим шляхом. У нас багато клієнтів, які не люблять електронних книжок», – каже директор Вайден.

Незважаючи на важкі економічні умови, крамниця «Стренд» процвітає завдяки великій кількості інтелектуалів та любителів книжок.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG