Спеціальні потреби

Боко Гарам використовує дітей для самогубних бомбових атак


Мечеть, пошкоджена в результаті самогубної атаки

Екстремістське угруповання в Нігерії Боко Гарам різко збільшило використання дітей для проведення самогубних бомбових атак. Про це повідомив Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ).

В оприлюдненій у вівторок доповіді говориться, що торік до самогубних атак Боко Гарам були причетні 44 дітей, тобто вдесятеро більше, ніж рік раніше.

Протягом минулих двох років що п’ятий нападник-смертник був дитиною, причому 75% із них – дівчата, говориться в документі.

Терористичне угруповання надсилає дітей, які інколи несвідомі того, що несуть вибухівку, на велелюдні ринки і до мечетей, де рідко їх сприймають як загрозу.

«Свідоме використання дітей, яких можуть змушувати нести бомби, створило атмосферу страху і підозріння, які мають нищівні наслідки для дівчат, що пережили викрадення і сексуальне насильство з боку Боко Гарам у північно-східному районі Нігерії, заявив Дитячий фонд ООН.

За останні два роки, заявив ЮНІСЕФ, лише в Камеруні зареєстровано 21 самогубну атаку з використанням дітей. В Нігерії їх було 17, а в Чаді – дві.

Доповідь оприлюднено у другу річницю викрадення організацією Боко Гарам 276 дівчат з Чібока, що в північному районі Нігерії. Доля 219 із них дотепер невідома.

Дивіться також: Проти фігурантів Панамагейту можуть завести справи у США - експерт

Проти фігурантів Панамагейту можуть завести справи у США - експерт. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:00 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG