Спеціальні потреби

Блінкен: Звільнення від санкцій щодо "Північного потоку-2" може бути відкликано


Державний секретар Ентоні Блінкен заявив, що звільнення від санкцій компанії Nord Stream 2 AG та її директора Маттіаса Варніга може бути переглянуто. Про це він сказав протягом слухань у Конгресі. Nord Stream 2 AG - основна компанія, що відповідає за будівництво "Північного потоку-2" і на 100% належить російському “Газпрому”.

“Ми зробили виключення для санкцій, але це виключення може бути скасоване в будь-який час”, - сказав держсекретар Блінкен. Він додав, що зараз Сполучені Штати ведуть активні перемовини з Німеччиною щодо зменшення шкоди від "Північного потоку-2", зокрема для України.

Ми сказали нашим партнерам в Німеччині, що тепер вони повинні працювати з нами та іншими, щоб уникнути та пом’якшити будь-які потенційні наслідки від запуску цього газопроводу.
Ентоні Блінкен, державний секретар США

“Ми сказали нашим партнерам в Німеччині, що тепер вони повинні працювати з нами та іншими, щоб уникнути та пом’якшити будь-які потенційні наслідки від запуску цього газопроводу. А це означає компенсувати Україні збитки від потенційної втрати плати за транзит газу в обхід України. І переконатися, що Росія не може використовувати енергію як інструмент примусу проти України чи іншої країни в регіоні”, - розповів Ентоні Блінкен.

Державний секретар додав, що на час, коли команда Джо Байдена приступила до роботи, газопровід був збудований на понад 90%. І на його думку, запобігти фізичному завершенню будівництва через санкції було малоймовірно.

Раніше Німеччина заявила, що Україна повинна залишитися транзитною країною для експорту російського газу.

Ентоні Блінкен вирушить з візитом у Європу разом із президентом Байденом. Разом вони відвідають Великобританію, Бельгію та Швейцарію. У Великобританії запланований саміт лідерів “Великої сімки” G7, згодом у Брюсселі відбудуться саміти НАТО та США-ЄС. У Женеві у американської делегації запланована зустріч із Володимиром Путіним.

Дивіться також: Урядові експерти США та Німеччини обговорили питання трубопровіду "Північний потік-2"

XS
SM
MD
LG