Спеціальні потреби

Оглядачі коментують інтерв'ю Зеленського, який "благав" Байдена про зустріч перед самітом з Путіним


На фото: президент України Володимир Зеленський під час зустрічі із державним секретарем США Ентоні Блінкеном на початку травня
На фото: президент України Володимир Зеленський під час зустрічі із державним секретарем США Ентоні Блінкеном на початку травня

Західні оглядачі коментують інтерв'ю президента України Володимира Зеленського американському виданню Axios. Саме видання у соціальній мережі Twitter написало, що "Зеленський використав годинне інтерв'ю через Zoom із Axios, щоб благати Байдена зустрітись із ним віч-на-віч перед самітом із Путіним 16-го червня, запропонувавши приєднатись до нього [Байдена] "будь-коли у будь-якій точці планети".

В іншому матеріалі видання Axios також повідомило, з посиланням на анонімне джерело в адміністрації США, що у Байдена відмовились від зустрічі із Зеленським перед самітом із Путіним після зміни керівництва "Нафтогазу".

За повідомленнями ЗМІ, в інтерв'ю з американському виданню президент України Зеленський, серед іншого, наголошував на негативних для України наслідках завершення будівництва та використання російського трубопроводу "Північний потік-2", порівнявши рішення США щодо трубопопрводу із кулями для зброї Росії, закликав до негайного надання України План дій щодо членства у НАТО, та заявив, що що дізнався зі ЗМІ про рішення президента Байдена більше не блокувати побудову російського газогону.

Ситуацію, що виникла, активно коментують.

"Україна знову відчула байдужість США", - твітує кореспондент американського видання NPR Лучан Кім.

"На жаль, це (рішення США. - Ред.) не націлене на підтримку України. Я справді думав, що коли справа стосувалася Північного потоку-2, США залишились останнім стійким форпостом, так би мовити. Ми розуміємо, що лише США здатні зупинити це будівництво", - наводить слова Зеленського Українська служба Бі-Бі-Сі.

"Єдине, що Зеленський би отримав від Байдена, якби той обтяжив себе зустріччю із ним, було би більше лекцій про реформи щодо боротьби із корупцією. Це важливо, так, але процес забирає тривалий час. Відмова від низки санкцій щодо "Північного потоку-2" з боку США, та відмова Німеччини продавати Україні зброю це великіу удари", - твітує американський юрист Борис Ривкін.

"Занепокоєння України щодо "Північного потоку-2" зрозуміле, але ця стаття також вказує на розчарування Вашингтона щодо відсутності прогресу та занепокоєння, щодо відданості та та бажання Зеленського проводити реформи націлені на підтримку демократії та зміни судової системи", - твітує очільник центру German Martial Fund Джонатан Кац.

"Адміністрація Трампа тиснула на Україну, щоб та завадила отриманню Китаєм контролю над компанією "Мотор Січ" (найбільший виробник авіадвигунів у колишньому СРСР). Китай подав проти України позов за збитки у 3,5 мільярди доларів. Адміністрація Байдена віддячила підтримкою "Північного потоку-2". З такими друзями....", - пише відомий коментатор питань пов'язаних з Україною Тарас Кузьо.

Ситуацію не лишили без коментарів у Росії.

"У Києві серйозно помилились, вважаючи себе центром світу через конфлікт із Росією", - заявив сенатор РФ Олексій Пушков.

Американські політики також висловлюють думки.

"Північний потік-2" - це загроза енергетичній безпці Європи. Рішення Байдена зняти санкції дозволяє завершити його будівництво та сигналізує нашим противникам та союзникам про нашу слабкість. Ми маємо змінити курс. Мир досягається силою, а не слабкістю", - пише американський сенатор-республіканець Рон Джонсон.

Раніше сенатор-республіканець Тед Круз заявив, що рішення адміністрації Байдена надати звільнення від санкцій для німецької дочірньої компанії «Газпрому» Nord Stream 2 AG та її керівника Маттіаса Варніга, стало "мультимільярдним подарунком" для Путіна.

"Конгрес працював з Трампом над тим, щоб зупинити путінський трубопровід "Північний потік-2". Росія відновила будівництво після обрання Байдена, бо вони ризикнули припустити, що він не вдаватиметься до дій, щоб їх зупинити. Схоже, що вони були праві. Це приголомшливий мульти-мільярдний подарунок від Байдена Путіну", - писав Круз на початку місяця.

За інформацією видання Axios, на початку цього тижня можна відбутись телефонний дзвінок між представниками урядів США та України.

Дивіться також: Американське віскі: як на шляху до відродження одного з найстаріших бурбонів стали на заваді сталь та алюміній

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG