Спеціальні потреби

Оглядачі коментують європейське турне Байдена, саміт із Путіним


В своїй першій зарубіжній мандрівці президент США відвідає саміти G-7 і НАТО, та зустрінеться з лідерами ЄС та Путіним

На Джо Байдена чекає теплий прийом в Європі, але ставлення союзників буде дещо настороженим через політику щодо європейських союзників його попередника Дональда Трампа, вважають оглядачі. При цьому саміт Байдена і Путіна став об'єктом зауважень з боку низки коментаторів.

Закордонне турне починається в середу і включає зустріч членів «Великої сімки» у Великій Британії, саміт НАТО, зустріч з лідерами Європейського союзу, а потім двосторонні переговори в Женеві з російським президентом Володимиром Путіним.

«Я думаю, що в ході цього першого візиту Байдена в Європу ми можемо очікувати багато позитивної риторики», - вважає Рената Дван, заступник директора з міжнародних відносин аналітичного центру Chatham House.

Байден вже встиг згладити деякі гострі кути у відносинах з союзниками. Сполучені Штати повернулися до Паризької кліматичної угоди, з якого вийшов Трамп, поклали кінець торговій війні з ЄС через суперництво в сфері авіації та підтримують зусилля по відродженню ядерної угоди з Іраном.

Зберігаються, однак, і проблеми. Так. британський лідер Борис Джонсон сподівається, що Байден погодиться на створення трансатлантичного транспортного коридору, щоб допомогти бізнесу і туризму оговтатися від пандемії. Він також прагне укласти двосторонню торговельну угоду з США.

Між США та іншими союзниками є розбіжності. Байден почав відновлювати зв'язки з НАТО і запевнив альянс, що США підтримують доктрину колективної оборони і готові прийти на допомогу союзникам перед обличчям російської агресії. При цьому США як і за Трампа наполягають, щоб європейські члени НАТО і Канада більше витрачали на оборону.

Політики з Великобританії і Євросоюзу підтримують заклик Байдена до «стабільних і передбачуваних» відносин з Росією, але не очікують прориву від його зустрічі з Путіним.

Крім того, тривають тертя між США і Європою з приводу споруджуваного трубопроводу «Північний потік - 2», який служить джерелом постійної напруженості у відносинах між Вашингтоном і Берліном. Представники обох партій в США висловлюють побоювання, що проект зробить Європу більш залежною від Росії, хоча Байден спробував пом'якшити полеміку.

У США вказують на рішення адміністрації Байдена, які передують запланованій зустрічі із Володимиром Путіним.

"Байден зняв санкції щодо "Північного потоку-2" до яких забов'язав Конгрес. Це збагачує та посилює Росію Путіна та послаблює НАТО. Він зробив це перед своєю зустріччю з Путіним, коли російські хакери атакували виробництво м'яса у США, а підтримувана Росією Білорусь здійснила піратський напад на літак, щоб заарештувати дисидента", - відзначила Ребекка Гайнріхс, старша дослідниця аналітичного центру Hudson Institute.

На сторінках американського консервативного видання The Washington Examiner дослідник центру Jamestown Foundation Януш Бугайські відзначив, що на зустрічі із Путіним Байден матиме шанс проявити "дипломатію сили" та "стерти поширену думку, що Путін здатен маніпулювати презиеднтами США".

Колишній посол США у Росії Майкл Макфол висловив думку, що на зустрічі із Пуітним Байден дасть "жорсткий сигнал".

Перед поїздкою Байдена до Європи аналітики вказують і на ту обставину, що європейські країни дотримуються більш обережної позиції щодо стримування Китаю.

За словами Дван, європейські країни не хочуть «опинитися в епіцентрі біполярного протистояння», оскільки їм прекрасно відомо, як це.

Як зазначає директор Центру американської політики при Університетському коледжі Лондона Томас Гифт, незважаючи на всі теплі слова Байдена на адресу союзників, його пріоритети стосуються внутрішньополітичних проблем: вакцинації від коронавірусу, відновлення економіки після пандемії, і поновлення старіючої інфраструктури.

Дивіться також: Як цикади надихають музикантів у США?

Як цикади надихають музикантів у США? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:57 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG