Спеціальні потреби

Колишній боєць спецпідрозділу США розповів, як він застрелив бін Ладена


Ветеран американського спецназу розповідає, що він – той самий чоловік, який застрелив лідерa «Аль-Кайди» Осаму бін Ладена під час рейду в Пакистані в 2011 році.

Його ім’я більше трьох років трималося в таємниці, а тепер Роберт О’Ніл повідомив американським інформаційним агентствам, що він три рази вистрелив у бін Ладена, коли бійці спецпідрозділу увірвалися в його будинок в Абботтабаді. Дві кулі потрапили терористові в голову.

О’Ніл розповів, що був одним з бійців групи номер шість морського спецназу, які першими увірвалися в будинок бін Ладена і опинилися обличчям до обличчя з тим, хто організував теракти «Аль-Кайди» на території США, в результаті яких загинули майже три тисячі чоловік.

Військовий повідомив, що один із солдатів, який першим увірвався в кімнату, де знаходився бін Ладен, вистрелив, але промахнувся, а потім вже він сам побачив бін Ладена через приціл нічного бачення.

О’Ніл, якому зараз 38 років, розповів, що стріляли ще двоє бійців, в тому числі Марк Біссонетт, який написав книгу про цей рейд під назвою No Easy Day.

О’Ніл, який звільнився в запас після 16 років служби і тепер виступає з лекціями, сказав, що виніс рішення розповісти про свою роль у цьому рейді, після того як дійшов висновку, що про це все одно незабаром стане відомо від інших. Він вже був готовий розповісти про все, коли група колишніх бійців морського спецпідрозділу назвала його ім’я в знак протесту проти того, що він вирішив розповісти все сам.

Військове командування також було обурене, дізнавшись про намір O’Ніла. Кілька днів тому командувач сил спеціального призначення ВМС США попередив військовослужбовців, що вони зобов’язані «не розповідати про свою роботу і не домагатися визнання за свої дії» з метою отримання «визнання чи фінансової вигоди».

У 2009 році О’Ніл, відзначений кількома нагородами за участь в більш ніж 400 бойових завданнях, брав участь також у порятунку капітана торговельного судна Ричарда Філліпса, захопленого піратами біля узбережжя Сомалі. Той рейд ліг в основу знятого в 2013 році фільму «Капітан Філліпс».

XS
SM
MD
LG