Спеціальні потреби

Віце-президент США не забуває про Україну - розмовляв по телефону з Порошенком і Гройсманом


Віце-президент США Джозеф Байден провів у четвер окремі телефонні розмови з президентом України Петром Порошенком і прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом.

Про це йдеться у повідомленні офісу віце-президента США при Білому домі за підсумками розмов.

За повідомленням, лідери підтвердили свою непохитну підтримку повної імплементації Мінських угод і наголосили на необхідності відновлення повномасштабного припинення вогню і забезпечення безперешкодного доступу спостерігачів ОБСЄ, щоб уможливити подальше відведення сил уздовж лінії зіткнення.

Віце-президент США привітав рішення українського уряду в односторонньому порядку звільнити 15 осіб, взятих у полон під час конфлікту, висловивши надію на те, що Росія і підтримувані нею сепаратисти зроблять такий самий жест доброї волі у відповідь, надавши при цьому імпульсу процесу обміну ув’язненими, передбаченому у Мінських домовленостях, - мовиться у повідомленні Білого дому.

Лідери погодилися, що санкції щодо Росії необхідно зберегти до повного виконання Москвою Мінських угод.

Щодо європейського майбутнього України, віце-президент Байден привітав Україну з іпдсумками саміту Україна-ЄС 24 листопада, і висловив надію на те, що Угода про асоціацію України з ЄС буде ратифікована найближчими місяцями і, що українці незабаром користуватимуться безвізовими поїздками в ЄС.

Як повідомляє Білий дім, лідери також обговорили програму економічних реформ України і наголосили на важливості досягнення прогресу в реформах, необхідних для виконання зобов'язань України перед МВФ, спрямованих на повернення української економіки на стабільний і стійкий шлях розвитку.

Джозеф Байден також вказав на критичну важливість боротьби України з корупцією, і висловив рішучу підтримку роботі Національного антикорупційного бюро та Національного банку України.

Дивіяться також: Яким бачать західні експерти і дипломати економічне майбунє України?

Яким бачать економічне майбунє України західні експерти і дипломати? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:39 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG