Спеціальні потреби

США нададуть Україні фінансову допомогу для здійснення реформ - Білий дім


Володимир Гройсман і Джозеф Байден у церемоніальному кабінеті віце-президента у Білому домі.
Володимир Гройсман і Джозеф Байден у церемоніальному кабінеті віце-президента у Білому домі.

У ході зустрічі з прем'єр-міністром України віце-президент США повідомив про плани надати цього року 220 мільйонів доларів нової допомоги Україні.

Віце-президент США Джозеф Байден у середу зустрівся з прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом. До цього, український прем'єр провів зустрічі в Конгресі США, зокрема, із спікером Палати представників Полом Раяном.

Високопосадовці дружньо вітали один одного, і Джозеф Байден тепло відгукнувся про главу українського уряду:

«У нього складна робота, і він вже зробив багато важливих кроків». Віце-президент США також запевнив прем'єра України в підтримці Вашингтоном реформ, які проводяться в Україні.

Після зустрічі прес-служба Білого дому розповсюдила повідомлення, в якому говориться про те, що після завершення процедур сповіщення про це Конгресу, Вашингтон планує надати цього року 220 мільйонів доларів нової допомоги Україні на підтримку економічних, політичних і енергетичних реформ.

Як сказано в повідомленні, «цей пакет допомоги буде підтримкою зусиль України по зміцненню демократичних інститутів та верховенства права, зміцнення основ для стійкого економічного зростання, а також дозволить реагувати на гуманітарні потреби».

Дані кошти, згідно з повідомленням Білого дому, підуть на прискорення митної реформи, в тому числі шляхом надання правової, регуляторної, інфраструктурної та електронної митної підтримки; створення нового центру митного контролю; і сприяння в здійсненні реформ в сферах набору, перевірки, підготовки та оснащення нових співробітників митних служб, на основі успішної моделі патрульної поліції.

Допомога буде спрямована на «боротьбу з корупцією шляхом підтримки реформ в ключових секторах судової системи, включаючи реалізацію конституційних поправок, прийнятих Верховною Радою 2 червня і програми реформ генерального прокурора Юрія Луценка, а також через розширення наших партнерських відносин з Національним антикорупційним бюро, Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою, національною поліцією, як також підтримку незалежних ЗМІ і громадянського суспільства».

США також мають намір надати підтримку реформи децентралізації, допомагаючи підвищити якість послуг, що надаються, збільшення участі громадян і підвищення їх обізнаності про переваги реформ.

Планується розширення підтримки енергетичної безпеки за допомогою програм, які створюють прозорі і чесні ринки газу та електроенергії відповідно до стандартів Європейського Союзу, диверсифікацію джерел енергії, підвищення енергоефективності.

У повідомленні Білого дому зазначається, що 9 червня Корпорація закордонних приватних інвестицій (OPIC) схвалила виділення до 62,5 мільйона доларів в якості фінансової підтримки двох приватних інвестиційних фондів, які будуть інвестувати в Україну в цілій низці секторів, включаючи агробізнес, охорону здоров'я, інфраструктуру, роздрібну торгівлю, товари народного споживання і нерухомість.

«Сполучені Штати будуть продовжувати тісно співпрацювати з українським урядом, щоб допомогти гарантувати, що практичний досвід промисловості США береться до уваги в рамках поточних зусиль України щодо виявлення пріоритетів і здійснення реформ, які сприятимуть поліпшенню ділового клімату і залучення приватного капіталу» - підкреслюється в повідомленні.

Ініціативи та нові зобов'язання, озвучені в середу Білим домом, є частиною пакету допомоги обсягом понад 1,3 мільярда доларів, яку уряд США обіцяв виділити Україні з 2014 року для просування реформ, зміцнення демократичних інститутів і громадянського суспільства, стимулювання економічного зростання, зміцнення її оборони і допомоги Україні в здійсненні більш безпечного моніторингу та охорони її кордонів і захисту її територіальної цілісності.

Ця підтримка включає більше 112 мільйонів доларів у вигляді гуманітарної допомоги, наданої до теперішнього часу цивільному населенню, постраждалому від конфлікту в Україні. Цими коштами були побудовані тимчасові укриття, придбані предмети першої необхідності, проведені заходи щодо захисту дітей і літніх людей, відремонтована інфраструктура водопостачання, а також надано допомогу для створення короткострокових робочих місць для внутрішньо-переміщених осіб.

Уряд США також виділив Україні 2 мільярди доларів у вигляді кредитних гарантій і підписав угоду 3 червня, яка дозволить видати третю кредитну гарантію в розмірі до 1 мільярда доларів в найближчі місяці при виконанні певних умов і завершенні процесу сповіщення про це Конгресу. Ці кредитні гарантії допоможуть Україні стабілізувати її економіку і захистити найбільш вразливі верстви населення від наслідків необхідного економічного коригування.

Дивіться також: Головне про Гройсмана у США: "Вашингтон хоче бачити обличчя тих, хто витрачатиме його гроші"

Головне про Гройсмана у США: "Вашингтон хоче бачити обличчя тих, хто витрачатиме його гроші"
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:01 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG