Спеціальні потреби

Байден і Порошенко обговорили впровадження мирного плану


Петро Порошенко і Джозеф Байден у Києві 7 червня
Петро Порошенко і Джозеф Байден у Києві 7 червня
За повідомленням Білого дому, віце-президент США та президент України у телефонній розмові у неділю обговорили впровадження мирного плану, запропонованого Петром Порошенком.

Віце-президент Джозеф Байден привітав заяву України про одностороннє припинення вогню з 20 червня та висловив стурбованість тим, що сепаратистські лідери відмовились відповісти взаємністю.

Він також позитивно оцінив незмінні наміри президента Порошенка стосовно проведення круглих столів із громадськими діячами у Східній Україні, згідно з його мирним планом.

Президент Порошенко повідомив віце-президента, що підтримувані Росією сепаратисти продовжували атакувати українські сили, у тому числі з використанням артилерії, після оголошення про припинення вогню, мовиться у повідомленні.

Джозеф Байден підтвердив, що Сполучені Штати працюють в тісному співробітництві з партнерами Великої сімки, щоб підготувати подальші економічні санкції проти Росії, якщо Москва не застосує заходи, як зазначено в декларації лідерів G7, щоб зупинити потік зброї та бойовиків через кордон і не використає свій вплив, щоб публічно закликати сепаратистів скласти зброю.

У повідомленні прес-служби президента України про цю розмову зазначається, що в ній Джозеф Байден заявив, що вражений, «наскільки ретельно» Україна виконує заявлений мирний план і припинення вогню. За цим повідомленням, Байден запевнив Порошенка, що США уважно спостерігають за розвитком ситуації в Україні, й додав: «Весь світ вас підтримує».
XS
SM
MD
LG