Спеціальні потреби

Ірина Бекешкіна: «Якщо Майдан буде розігнаний, почнеться партизанська війна


Директор фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна
Директор фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна
Якщо влада застосує проти мітингувальників зброю, масштаби спротиву зростуть, – казала Голосу Америки соціолог, директор фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна.

«Якщо цей силовий сценарій буде продовжуватися, я думаю, що Майдан буде розігнаний з кров’ю, з силою, але почнеться партизанська війна. Партизанська війна по всій – ну, принаймні по Західній Україні, по Центральній це почнеться. Люди не дуже схильні до участі в силових акціях. Наприклад, у збройних об’єднаннях готові брати участь 0, 9 відсотка. Але з іншого боку, це немало. Це більш, ніж 300 тисяч осіб. У Західній Україні це більше трьох відсотків. Західна Україна стане для влади Вандеєю. В Україні насадити авторитарний режим можна лише з допомогою кривавої диктатури, і то не всюди. І я підозрюю, що цей сценарій наростання агресії, ескалації насильства пишеться не в Україні. Тому що нікому в Україні він не потрібен, у тому числі Віктору Федоровичу Януковичу. Але навколо нього зараз, очевидно, взяла верх та команда, яка веде Україну до катастрофи».

Соціолог також спростувала заяву прем’єра Азарова про те, буцімто Майдан представляє, як він сказав, «лише три західні області».

«Майдан представляє, звичайно, всю Україну, хоча більше там людей із Заходу і з Центру. Але там є також люди зі Сходу. А от в Антимайданах людей із Заходу і Центру дуже мало».
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG