Спеціальні потреби

Білий дім : Уряд криміналізував мирний протест, створив напругу в Україні


Майдан відзначався духом ненасильства і ми підтримуємо сьогоднішній заклик політичних лідерів опозиції відновити цей принцип
Наростання напруги в Україні є прямим наслідком нездатності уряду визнати законне невдоволення народу. Про це йдеться у заяві речниці Ради національної безпеки США, Кейтлін Гайден оприлюдненій на сайті посольства США в Україні.

ряд ослабив основи української демократії, запровадивши кримінальну відповідальність за мирні протести та позбавивши громадянське суспільство та політичних опонентів демократичного захисту наданого їм законом", - йдеться у заяві.

Адміністрація президента США, закликає уряд України "вдатись до кроків, які дадуть Україні кращий шлях вперед".

Такими кроками, відповідно до тексту заяви, може бути "скасування антидемократичних законів ухвалених останніми днями, виведення міліцейських спецпризначенців з центру Києва та початок діалогу з політичною опозицією".

"Зі своїх перших днів, рух Майдан відзначався духом ненасильства і ми підтримуємо сьогоднішній заклик політичних лідерів опозиції відновити цей принцип. США продовжуватимуть розглядати додаткові кроки - включно з санкціями у відповідь на застосування сили", - йдеться у заяві.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG