Спеціальні потреби

Сенатори розкритикували Адміністрацію Обами за пасивність щодо України


Сенатори сварили Держдеп за пасивність по Україні
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:03 0:00

Сенатори сварили Держдеп за пасивність по Україні

Адміністрація США бачить вихід у проведені вільних та справедливих виборів у 2015-му році
Слухання у Сенатському комітеті з закордонних відносин викликали величезний інтерес в українській громаді. У середу зала була наповнена вщерть, а засіданню передував невеликий протест перед приміщенням Верховного суду. Українці вимагали цільових санкцій.

Таке ж прохання передав американським сенаторам і відкомандирований Майданом Борис Тарасюк:

«За дорученням Майдану я маю тут передати послання від Майдану до Сенату Сполучених Штатів з викладенням нашого бачення ситуації в Україні, як вона розвивається. І, що дуже важливо, що маю доручення від Майдану передати пропозицію про запровадження точкових санкцій по відношенню до українських посадовців, які причетні до прийняття рішення або застосування сили проти мирних демонстрантів в Україні», - сказав він.

Ознайомивши присутніх з тим, що відбувається в Україні, Вікторія Нуланд розповіла бачення Адміністрації США виходу з кризи в Україні. Головне – все має відбуватися мирним шляхом. Нуланд засудила дії протестуючих під київським судом 10 січня та звернулася до української влади з вимогою утриматися від насильницьких дій:

«Використання насилля та акти репресій з боку урядових сил безпеки та тих, хто виконує подібну роль, змусила нас публічно та приватно донести до уряду України, що ми використаємо усі наявні механізми, якщо ті, хто при владі в Україні, будуть і далі використовувати чи закликати до насилля проти власних громадян».

Адміністрація США бачить вихід у проведені вільних та справедливих виборів у 2015-му році. Та готова в цьому допомогти.
Що цій Адміністрації заважає протистояти діям Росії законними методами?
Боб Коркер, сенатор США

«Передвиборча допомога Україні найімовірніше включатиме програми з допомоги спостереженню за виборчим середовищем та проведенням виборів, незалежному висвітленню ЗМІ та інформуванню населення», - пообіцяла Нуланд.

Нуланд висловила готовність уряду США розглянути шляхи допомоги активістам, яких переслідують за участь в Євромайдані, та допомогти у боротьбі з кампанією дезінформації населення на Півдні та Сході України щодо переваг євроінтеграції. США закликають ЄС та МВФ тримати двері для України відритими та бути готовими допомогти Україні фінансово. На сенаторів цей план враження не справив. Найбільш Адміністрацію США критикували за потакання Росії.

«Що цій Адміністрації заважає протистояти діям Росії законними методами?» - це питання у різних формулюваннях кільа разів задавав сенатор-республіканець Боб Коркер.
Український народ благає про нашу допомогу та моральну підтримку у боротьбі
Джон Маккейн, сенатор-демократ

А Джон Маккейн, що нещодавно побував в Україні та зустрівся з Президентом, здавалося, все ще перебував під враженням від розкоші, в якій живе президентська родина, та розмаху корупції. Син президента, поділився він, - мільярдер та живе у будинку за 100 мільйонів доларів! Також він розкритикував Державний департамент за наївність в розумінні ситуації в Україні:

"Йдеться не про те, що український народ має вирішити для себе, мова йдеться про те, що ми будемо захищати український народ. Учасники демонстрацій були побиті, кинуті у тюрми. Юлія Тимошенко не повинна була бути ув’язнена".

"Мене бентежить, що ви говорите – український народ має сам вирішувати. Ми мусимо реально підтримувати український народ, який прагне того, на що заслуговують всі. Це не лише справа українського народу, вони благають нашої допомоги та нашої моральної підтримки у боротьбі, яка ведеться проти них несправедливими методами, яка характеризується брутальною розправою над учасниками демонстрацій! Ви або неймовірно наївні, або ви дезінформуєте комітет".
Якщо уряд продовжуватиме чинити ці дії по відношенню до громадян... ми не будемо чекати запровадження санкцій та обмежень віз з боку Державного департаменту
Роберт Менендес, сенатор США

Голова комітету Роберт Менендес заявив про готовність Сенату самому ввести санкції проти українських урядовців:

«Якщо уряд продовжуватиме чинити ці дії по відношенню до громадян, я не переконаний, що ми будемо чекати запровадження санкцій та обмежень віз з боку Державного департаменту. Наш комітет та я, в першу чергу, розгляне можливість це зробити».

Закінчилися слухання доповіддю Збіґнєва Бжежинського, колишнього радника з питань безпеки Президента Джіммі Картера, а нині – одного з очільників Інституту з стратегічних та міжнародних відносин. За його словами, усе, що робить США, допомагаючи Україні, піде на користь і Росії:

«Демократична суверенна та європейська Україна – це те, чого хоче та на що заслуговує народ України. Така України заохотить Росію стати важливим постімперським партнером Заходу».

За його словами, створення імперії є не більш, ніж ностальгічною забаганкою Путіна, побудувати яку в сучасних умовах просто не можливо. Дав він поради і українській опозиції – визначитися з одним лідером та перетворити Майдан на загальнонаціональний рух на зразок польської солідарності. Присутні на слуханнях українці залишилися задоволені.

«Мені дуже сподобався тон представників виконавчої влади Америки, тому що в решті решт вони прийматимуть рішення. Слухання це просто обговорення. Це відповіді на питання сенаторів, але рішення буде прийматися виконавчою владою І їх тон по відношенню до української влади, до українських політиків він є дуже рішучим», - сказала активістка Євромайдану Люба Шипович.

Після слухань, відповідаючи на питання Голосу Америки, сенатор Менендес розповів, що Сенат має кілька шляхів введення санкцій проти урядовців, які порушують права людини, і розширення Закону Магнітського – один з них. Також він сказав, що подальші дії залежать від того, як українська влада прореагує на ці слухання.

А наступного дня, після того як у Верховній раді проголосували за п’ять законів, що суттєво обмежують права громадян, сенатори Джон Маккейн та Бен Карден зареєстрували законопроект Про глобальну відповідальність за порушення прав людини. Згідно з ним, під дію Закону Магнітського, що забороняє в’їзд до США та користування фінансовими інститутами країни, у першу чергу, банками, підпадає громадянин в будь-якій країні, що порушує прав людини. Україна, поруч с Зімбабве та Папуа Нова Гвінея, згадується в цьому законопроекті окремо.

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG