Спеціальні потреби

В американських містах з’являються пасіки


Один вулик вартістю у чотириста доларів може принести до 45 кілограмів меду на рік.

За даними звіту ООН, медоносні бджоли запилюють сімдесят відсотків рослинних культур, які споживаються людиною. Ця маленька комаха, кажуть науковці, така ж важлива для сільського господарства, як склад ґрунту чи наявність сонячного світла
Часто люди недооцінюють важливість бджіл. А тим часом, якщо б не їх невтомна праця – наш раціон був би зовсім іншим.

«Не було б цих природніх запилювачів, ми б мали на столі лише ті продукти, які запилюються завдяки вітру – зелень, злакові, виноград», - каже керівник компанії dchoneybees.com Джефф Міллер.

Джефф керує компанією, яка продає все для бджолярства. Разом з початковою школою імені Джоунса Волкера вони розбила у столиці громадський сад, в якому працюють школярі та волонтери.

Гайді Волф почала працювати з бджолами ще підлітком 13 років тому. Сьогодні вона досліджує їх при університеті Джорджа Вашингтона.

«Рослини не можуть вижити без запилювання. Вони не можуть завершити свій життєвий цикл», - говорить Гайді.

У той час, як чимало з нас бояться бджолиних укусів, Міллер та Волф кажуть, що ці страхи – безпідставні.

«Вони насправді зосереджені на своїй роботі. До людей їм нема ніякого діла. Вони просто збирають нектар та пилок, щоб принести його назад у вулик», - запевняє Джефф.

Міллер каже, купівля та утримання одного вулика коштує близько чотирьохсот доларів, кожного року такий вулик приносить 45 кілограмів меду. Втім, попереджає Волф, перед тим, як вперше зайнятися бджолярством треба ретельно підготуватись:

«Не можна просто купити вулик з бджолами, поставити його будь-де та сподіватись на краще. Ось тоді у вас можуть початися проблеми».

Зі всією серйозністю та відповідальністю до справи міського бджолярства у Мінеаполісі долучився готель однієї з фешенебельних мереж країни – «Дабл’ю». Пасіка розмістилась на даху будинку, де сто двадцять тисяч маленьких постояльців працюють невтомно над тим, щоб вже до кінця літа гості готелю змогли поласувати свіжим, духмяним медом. Менеджери готелю сподіваються викачати з вулика п’ятдесят кілограмів меду.

«Він матиме потужний квітковий присмак. Дуже маслянистий. З ноткою липи, який додає меду такий собі м’ятний присмак», - говорить бджоляр Сюзан Браун.

Мед переважно піде на виготовлення фірмових цукерок готелю «Дабл’ю». Наприклад, з цього останнього забору вийде понад сто двадцять тисяч цукерок, які гості зможуть знайти у себе на подушці поряд із подарунковим шампанським.

Мед з пасіки готелю не матиме пестицидів та не проходитиме процесу обробки. Сюзан каже, що чистішого продукту знайти неможливо, саме на мед такої якості і заслуговують гості готелю, додає вона.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG