Спеціальні потреби

Ботанічний сад у Вашингтоні славиться рідкісними рослинами


У самому центрі Вашингтона, поруч із будинком Капітолію, знаходиться ботанічний сад. Він має довгу історію. Заснований у 1820-му році, сьогодні ботанічний сад має понад десять тисяч рослин, які звичайно ростуть у пустелях, джунглях та інших природних середовищах. І чималій кількості з них загрожує вимирання.

Садівник Рей Мінс розповідає про спеціальну кімнату ботанічного саду, де відтворено природний ландшафт Гавайїв.

«Гавайї мають найменшу територію суші в Північній Америці. Але вони мають найбільший відсоток рослин, яким загрожує вимирання. Майже кожна рослина, яку ви тут бачите, знаходиться під загрозою вимирання», – розповідає Рей Мінс.

Мінс вказує на так звану «гавайську пальму». Вона майже зникла у дикій природі частково через те, що її запилювач, який міг бути комахою, птицею чи кажаном, також зник.

«Запилювач цієї рослини вимір. Природного шляху запилювати цю рослину в дикій природі не існує. Це можна робити лише штучно», – каже садівник.

Джонсон представляє Спілку пасічників - каліфорнійську організацію, яка піклується виживанням комах-запилювачів у дикій природі. Здорове існування запилювачів є абсолютно необхідним для здоров`я всієї екосистеми та виробництва сільськогосподарської продукції.

«Багато людей знають, що до запилювачів відносяться бджоли. Але є і інші приклади – кажани, ящур Гекко – усі ці види тварин, про роль яких у опилюванні рослин люди не знають», – розповідає член Спілки пасічників Джоді Джонсон.

Також рідкісним рослинам, каже Рей Мінс, загрожують колекціонери, які збирають їх незаконно. Він каже, що ця виставка допомагає привернути увагу і до цієї проблеми.

«Ми сподіваємось, що люди, побачивши красу рослин, яким загрожує вимирання, зрозуміють, що дії людей та садівників впливають на шанси виживання рідких рослин. И всі ми можемо щось зробити, аби зберегти рідкі рослини», – говорить він.

Ненсі Гайєр з Мериленду часто приходить до Ботанічного саду. Виставка зачепила її за живе.
«Коли щось з цього світу зникає, його вже не повернешь. Все на Землі існує для чогось. Це впливає на те, як ми живемо», – каже Ненсі.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG