Спеціальні потреби

Пасіка на даху готелю у центрі столичного Вашингтона


У США зростає тенденція купувати городину та інші сільськогосподарські товари вирощені місцевими виробниками. А два шеф-кухарі у Вашингтоні цю тенденцію перевели на якісно новий, значно вищий рівень. А точніше на рівень десятого поверху, прямо над їх рестораном, де вони встановили вулики. Працьовиті бджоли приносять мед, який кухарі застосовують для приготування страв.

Готель «Фермонт» розташований у самому центрі Вашингтона, тому бачити бджіл на його даху досить незвично. Бджолярі – шеф-кухарі ресторану, що працює при готелі. Іян Бенс і Арон Вебер давно мріяли мати свіжий мед у своєму щоденному меню. Два з половиною роки тому вони втілили мрію у життя – поставили рамкові вулики прямо на даху будинку. За їх підрахунками, у кожному вулику живе від 60 до 90 тисяч бджіл у пік цвітіння, що в американській столиці починається у травні і триває до липня.

Шеф-кухар Іян Бенс каже, що завжди захоплювався бджільництвом, розумів наскільки це корисно для навколишнього середовища. Працюючи у великому місті, це єдина його можливість не втрачати зв’язок з природою.

«Це корисно для довкілля, а для нас – можливість повернутися до природи. Кожен з нас цікавиться процесом походження продуктів харчування... Мед – один з найбільш вживаних у приготуванні інгредієнтів», – каже Іян Бенс.

Приблизно раз на місяць у теплу пору року шеф-кухарі збирають стільники, заповнені медом. На кухні вони, спочатку, зрізують тонкий шар воску, який готель ексклюзивно використовує для створення натуральних косметичних засобів, як от бальзаму для губ, сонцезахисного крему, масок, скрабів, для своїх VIP-гостей. Очистивши відтак стільники, Арон Вебер вкладає рамки, дві на раз, у спеціальну машину. Цей метод дозволяє добувати мед без того, аби пошкодити рамки, які можна повторно використовувати. Сьогодні – врожайний день. Кухарі зібрали 22 кілограми меду, а це означає, що можна планувати амбітне меню. Наприклад, подати зі сирами місцевого виробництва, чи додати до морозива праліне на десерт.

Мед також можна використати у приготуванні фірмового напою готелю, суміші ванільної горілки зі свіжим лимонним соком.

Проект міського бджільництва, започаткований вашингтонськими шеф-кухарями, уже надихнув інші готелі в Америці та навіть за кордоном. У цьому сезоні шеф-кухарі зібрали 45 кілограмів меду для своїх кулінарних страв, однак апетит і плани у них великі, що, не виключено, позначиться і на врожаї меду у майбутньому.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG