Спеціальні потреби

У протестах консервативних мусульман у Бангладеш загинуло щонайменше 20 людей


У результаті нічних сутичок між демонстрантами і поліцією в столиці Бангладеш Дацці щонайменше 20 людей загинуло і сотні отримали поранення.

Поліція каже, що демонстранти вимагали схвалення нових законів щодо блюзнірства. Вони жбуляри каміння в поліцію, яка відповіла гумовими кулями. Місцеві засоби масової інформації повідомили, що неподалік штаб-квартири Ліги Авамі вибухнуло щонайменше 15 домашнього виробництва пристроїв.

У відеозаписах показано, як горіли підпадені протестувальниками крамниці та автомобілі. На вулиці столиці вийшли десятки тисяч людей. Було заблоковано багато вулиць.

Офіційні особи кажуть, що протестувальники розійшлись в понеділок вранці.

Протестувальники вимагали від новоствореної групи Гіфазаті-ісламі дати відсіч тим, кого вони називали групою місцевих Інтернет-блогерів «атеїстичного спрямування», яких демонстрантами звинуватили в образі ісламу.

Група опрацювала список із 13 вимог, серед яких було припинення «безбожної системи освіти» і прийняття нових законів, які забороняли б необмежене перебування разом чоловіків і жінок. Вони також хочуть заборони на будування монументів і пам’ятників в країні та обмеження прав жінок.
XS
SM
MD
LG